„Lietuvai ir Izraeliui tenka sudėtingi iššūkiai“ – sakė Jeruzalėje viešinti D. Grybauskaitė

Su Izraelio prezidentu Reuvenu Rivlinu Jeruzalėje šiandien susitikusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė žydų svarbą Lietuvos istorijoje ir žadėjo paramą Izraeliui tarptautinėse organizacijose.

Ji teigė, kad dirbdama Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje Lietuva Izraelį „stengėsi remti kiek įmanoma“. R.Reuvlinas į tai atsakė: „Labai tai vertiname“.

Lietuvos Prezidentė susitiko su Izraelio Prezidentu. Prezidentės susitikimas su Izraelio Valstybės Prezidentu Reuvenu Rivlinu. LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

Lietuvos Prezidentė susitiko su Izraelio Prezidentu. Prezidentės susitikimas su Izraelio Valstybės Prezidentu Reuvenu Rivlinu. LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

Lietuva Europos Sąjungoje yra viena iš tvirčiausių Izraelio rėmėjų. 2011 metais ji buvo viena iš vos 14 valstybių, balsavusių prieš Palestinos narystę Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO). Šiemet rugsėjį Lietuva susilaikė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje balsuodama dėl leidimo palestiniečiams iškelti savo vėliavą prie šios organizacijos būstinės. Vėliavos iškėlimą palaikanti rezoliucija priimta 119 balsų prieš aštuonis, o 45 šalys susilaikė. D.Grybauskaitė teigė, kad Lietuvai svarbu semtis patirties iš Izraelio gynybos srityje, nes abi šalys turi „sudėtingą kaimynystę“.

Litvaku save vadinantis R.Reuvlinas savo ruožtu pabrėžė, kad didžiuojasi, jog jo protėviai yra kilę iš Vilniaus, kuris dėl svarbos žydams būdavo vadinamas „Lietuvos Jeruzale“. Žinome, kad turime draugą Europos Sąjungoje“, – sakė Izraelio prezidentas.

Prieš susitikimą su Izraelio prezidentu Lietuvos vadovė D.Grybauskaitė pagerbdama Holokausto aukų atminimą apsilankė Yad Vashem muziejuje ir Tautų giraitėje pasodino alyvmedį.

Per Holokaustą Lietuvoje naciai, dažnai padedami vietos kolaborantų, išžudė 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Dėl žydų gelbėjimo Pasaulio tautų teisuoliais Yad Vashemo muziejus yra pripažinęs 877 Lietuvos gyventojus.

Komentarai

komentarai(-ų)