Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Lietuvė, ginanti vaiko teises Jungtinėje karalystėje teigia, kad problemos visose šalyse panašios

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Monika Švagždienė, lietuvė beveik aštuonerius metus ginanti vaikų teises Jungtinėje Karalystėje. Moteris, baigusi aukštąsias socialinio darbo, anglų filologijos studijas Lietuvoje, neslepia, jog Lietuvoje gauti darbą, atitinkantį išsilavinimą buvo sunku, tačiau džiaugiasi likimo vingiais, nuvedusiais ją į Jungtinę karalystę.

Monika Švagždienė

Prieš trylika metų, be plano likti ten gyventi, likimas nuvedė Moniką į Angliją. Pradžioje moteris praleido užsienyje tik tris mėnesius, tačiau ilgainiui nusprendė likti ir kurti savo karjerą būtent ten.

Nebijanti iššūkių Monika dirbo su jaunimu ir vaikais psichiatrinėje ligoninėje, įgavo daug patirties, tačiau niekaip nesiryžo pradėti licencijuoto socialinio darbuotojo darbo, pagal savo specialybę.

Tam, kad Jungtinėje karalystėje būtų leista dirbti kavalifikuotą socialinio darbuotojo darbą reikia gauti licenciją, leidžiančią verstis šia veikla.

Monika džiaugiasi tuo metu ir toje vietoje susiklosčiusiomis aplinkybėmis, leidusiomis jai įtvirtinti savo kvalifikaciją, pereiti papildomus mokymus, kursus, padėjusius jai gauti licenciją.

Teko susidurti su lietuviais

Jos manymu, vaiko teisių gynimo sistema Jungtinėje karalystėje panaši į Lietuvos. Vaikas iš šeimos paimamas tik kraštutiniu atveju, o šeimai teikiama visokeriopa reikalinga pagalba, kad sugebėtų atsitiesti ir auginti, auklėti vaikus.

Per aštuonerius metus Monikai tik kartą teko darbe susidurti su lietuvių šeima. Ji padėjo kolegoms, susidūrusiems su lietuvių šeima. Pradžioje šeima buvo labai agresyviai nusiteikusi. Vėliau, kai šeimai buvo išrūpintas socialinis būstas, vaikams užtikrintas lopšelis, o su tėvų darbdaviu sutarta, kad užtikrins palankesnį darbo grafiką, lietuviai suprato, kad jiems buvo ištiesta pagalbos ranka ir net padėkojo.

Pasiteiravus, su kokiomis problemomis susiduria vaiko teisių gynėjai Jungtinėje karalystėje, dėl kokių priežasčių dažniausiai pažeidžiamos vaiko teisės, Monika išvardijo tas pačias ir Lietuvos kolegoms žinomas problemas: svaigalai, smurtas, nepriežiūra.

Darbas multikultūrinėje šalyje turi savų iššūkių

Darbas multikultūrinėje šalyje turi savų iššūkių. „Turėjau tokį atvejį, kai pakistaniečių šeimoje augantį, rimtų raidos sutrikimų turintį paauglį tėvai sumanė apvesdinti. Surado jam žmoną Pakistane, irgi nepilnametę, sutarė su jos tėvais, kad ji ištekės už jų sūnaus, prižiūrės jį, už tai gaus bilietą į Angliją ir bus išlaikoma. Mano pareiga buvo užtikrinti neįgalaus paauglio teises. Žinoma, suplanuota santuoka neįvyko“, – apie darbo ypatumus pasakojo Monika.

Monikos pavardė įrašyta į Lietuvos rekordų knygą

Pasiteiravus, kaip Monika atsipalaiduoja po įtempto darbo, gal turi ypatingų pomėgių ar hobi, moteris prisipažįsta, jog kolekcionuoja kvepalų miniatiūras. Jos turima kolekcija užregistruota Lietuvos rekordų knygoje, o kvepalų flakonėliai kolekcijoje skaičiuojami tūkstančiais.

Monika domisi kvepalais, renka informaciją apie juos, jų istoriją, o kolekciją saugo namuose Lietuvoje.

„Papasakok man” laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kad nuo rugsėjo 1...

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...