Lietuvoje – karantinas: kaip nuo kovo 16 d. gyvens alytiškiai

Vakar Lietuvos Respublikos Vyriausybei nuo kovo 16 d. Lietuvoje paskelbus karantiną, šį rytą Alytaus miesto savivaldybėje sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Jo metu nuspręsta laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų ribojimų karantino metu, aptarti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės pasirengimo galimam ligonių srautui, viešojo transporto dezinfekavimo ir keleivių srautų reguliavimo klausimai, patvirtintos su nuotolinio darbo organizavimu susijusios rekomendacijos verslui, paskirtas Ekstremalios situacijos operacijų vadovas ir laikinojo karantinavimo vieta Alytaus mieste .

„Kaip miesto vadovas, prašau alytiškių sąmoningumo. Ne vaikščiokite po miestą be reikalo, be reikalo neikite į parduotuves, stenkitės nelankyti draugų ir artimųjų, būti su šeimos nariais namuose. Ypatingai noriu kreiptis į iš užsienio grįžusius žmones, kurie niekam apie savo grįžimą nepraneša ir eina į darbą. Jeigu tik ką grįžote iš kelionės, stenkitės karantinuoti save, jeigu negalite to padaryti, susisiekite su Alytaus miesto savivaldybės administracija ir mes tikrai parūpinsime jums vietą, kur jūs galėsite pabūti tas 14 dienų“, – į alytiškius kreipėsi Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu Ekstremalios situacijos operacijų vadovu paskirta Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

Kaip informavo Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, administracijos direktorius, Rolandas Juonys, nuo kovo 16 d. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje medicininė pagalba bus teikiama tik tiems pacientams, kuriems ji yra neišvengiama.

Svarstoma galimybė, atskirti į ligoninę su traumomis besikreipiančius ir karščiuojančius pacientus.

Kaip posėdžio metu informavo UAB „Kautra“ vadovai, Alytaus miesto viešasis transportas yra nuolat dezinfekuojamas, vairuotojai papildomai aprūpinti vienkartinėmis servetėlėmis. Nuo kovo 16 d., atsižvelgiant į karantino metu Vyriausybės nustatytus ribojimus, viešuoju transportu nebebus vežami stovintys keleiviai.

Ekstremalių situacijų komisija Alytaus miesto verslo įmonėms nuo kovo 16 d. rekomenduoja darbuotojų darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžių metu patvirtinta priverstinio karantinavimo vieta – Alytaus miesto stadiono viešbutis. Jeigu vietų šiame viešbutyje nepakaktų, Ekstremalių situacijų komisija kreipsis į kitus Alytaus miesto esančius viešbučius dėl koronavirusu sergančių asmenų karantinavimo galimybių.

Komentarai

komentarai(-ų)