Lietuvos gyventojai šiemet „Google“ daugiausiai domėjosi futbolu ir „Eurovizija“

Kasmet kompanija „Google“ paviešina dažniausių paieškų sąrašus. Rezultatai atskleidžia, kad Lietuvos gyventojai neabejingi sportui ir muzikai – šiemet dažniausiai buvo ieškota informacijos apie pasaulio futbolo čempionatą pagal paiešką FIFA.

Kaip ir praėjusiais metais, didelio susidomėjimo Lietuvoje sulaukė „Eurovizijos“ dainų konkursas – su šiuo konkursu susijusios paieškos yra antroje vietoje.

Beje, ši tendencija galioja ir kaimyninėse šalyse – azartiškasis dainų konkursas visose trijose Baltijos šalyse patenka į labiausiai paplitusių užklausų dešimtuką.

Kaip ir praėjusiais metais, didelio susidomėjimo Lietuvoje sulaukė „Eurovizijos“ dainų konkursas – su šiuo konkursu susijusios paieškos yra antroje vietoje.


Pagal suvestinę, kaimynai latviai turi gana panašius pomėgius, nes tarp paieškose dominuojančių sporto renginių – pasaulio futbolo čempionatas – vienareikšmis lyderis. Tačiau estai sportui kur kas labiau abejingi – į jų paieškų dešimtuką patenka tik Vimbldono 2018 m. taurės čempionatas.

Lietuvoje smalsūs ir automobilių sporto aistruoliai, daugybę kartų „Google“ paieškos laukelyje vedę garsiausio pasaulyje dykumų maratono „Dakar“ užklausą.

Lietuviai „Google“ labai domėjosi ir popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje. Daugiausia su valdžios sprendimais susijusių klausimų lietuviams kėlė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) deklaracijos, buvo domimasi šauktinių sąrašais ir vaiko pinigais.

Tuo tarpu kaimynų latvių populiariausia paieška – einamųjų metų atlyginimų skaičiuoklė, visoje statistikoje užimanti pirmąją vietą.

Kalbant apie asmenybes pastebima, kad tautiečių smalsumą kurstė einamieji įvykiai, todėl sąrašo viršuje atsidūrė Amžinybės iškeliavę Arūnas Storpirštis, Virgilijus Noreika ir neseniai hercogiene tapusi Meghan Markle.

Kino juostų mėgėjai „Google“ paieškoje šiais metais daugiausia dėmesio skyrė net keliems lietuviškiems filmams – tai „Tarp pilkų debesų“ ir „Pelėdų kalnas“. O didžiausio susidomėjimo televizijos serialų kategorijoje sulaukė lietuvių kurtas serialas „Pasmerkti“.

Šiais metais labiausiai paplitusios bendrinės lietuvių paieškos „Google“:

1. FIFA.

2. „Eurovision“.

3. „Dakar“.

4. Popiežiaus vizitas.

5. VMI deklaracijos.

6. Šauktinių sąrašas.

7. Vertėjas anglų lietuvių.

8. „Pasmerkti 4“.

9. „Tarp pilkų debesų“.

10. „Žalgiris“ – „Olympiacos“.

Komentarai

komentarai(-ų)