Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Litesko“ Alytui privalo grąžinti biokuro jėgainę

 

Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma šilumos tiekimo įmonė „Litesko“ Alytaus miestui turi grąžinti visą šilumos ūkį, įskaitant ir 25 mln. eurų vertės biokuro jėgainę, nutarė teismas. Plačiau apie tai kalbėjome su Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Vytautu Jastremsku.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį pakeitė Kauno apygardos teismo pernai birželį priimtą sprendimą ir nutarė, kad jėgainė taip pat turi būti perduota Alytaus savivaldybei, tačiau už tai miestas „Litesko“ turės sumokėti kompensaciją.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas

„Kiek atsipirko, kiek neatsipirko, mes turime skaičiuoti. Jėgainė gamina ne tik šilumą, tačiau ir elektrą. Mes neturime duomenų, koks yra elektros gamybos atsipirkimas. Šitą pirmosios instancijos teismas privalės gauti iš „Litesko“, kitaip nebus galima priimti sprendimo“, – sakė V. Jastremskas.

Kauno teismas buvo nutaręs, kad „Litesko“ Alytui turi grąžinti šilumos ūkį ir daugiau nei 14,8 mln. eurų vertės turtą, išskyrus biokuro jėgainę.

Apeliacinio teismo sprendimu, dėl kompensacijos dydžio turės spręsti Kauno apygardos teismas.

Alytaus savivaldybei atstovaujantis advokatų kontoros „TGS Baltic“ vadovaujantysis partneris Vilius Bernatonis sako, jog bylinėjimasis dėl kompensacijos gali trukti ne vienerius metus.

„Taip, grįžo į pirmą instanciją, tai ten bus tada įrodymai visi, kokie yra realūs kaštai ir taip toliau, tada galimai apeliacija. Tai čia tikrai dar ne vieneri metai“, – BNS sakė V. Bernatonis.

Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas sako, jog būtų teisinga, jei „Litesko“ būtų kompensuota neatsipirkusi investicijų suma.

Teismas sutiko su Alytaus argumentu, kad elektrinė yra neatskiriama miesto šilumos ūkio dalis, o jos grąžinimas „Litesko“ faktiškai įteisintų Konkurencijos tarybos niekiniu pripažintą 2007 metų gruodžio  sandorį dėl miesto šilumos ūkio nuomos sąlygų pakeitimo – jame, be kita ko, buvo numatyta, kad elektrinė, pasibaigus sutarčiai, liks „Litesko“ nuosavybe.

Pasak teismo, šilumos ūkį „Litesko“ miestui turi perduoti per 30 dienų nuo šildymo sezono pabaigos.

Alytus iš „Litesko“ taip pat reikalavo atlyginti maždaug 17,6 mln. eurų žalos už nepanaudotus ir parduotus apyvartinius taršos leidimus, pirktą mazutą bei žalą vartotojams, tačiau šis reikalavimas buvo atmestas.

Teismas taip pat atmetė „Litesko“ reikalavimą Alytui grąžinti įmonei 925 tūkst. eurų paramos bei 522 tūkst. eurų kompensaciją už sumažintas šilumos kainas.

„Litesko“ ir Alytaus savivaldybė 15 metų trukmės šilumos ūkio nuomos sutartį pasirašė 2001 metais, o 2005 metais ji pratęsta dar 10 metų – nuo 2016 metų iki 2026 metų. Dar po dvejų metų – 2007-aisiais – buvo pakeistos kai kurios sutarties sąlygos.

2017 metų rugsėjį Konkurencijos taryba nutarė, kad Alytaus valdžia neteisėtai pratęsė sutartį su „Litesko“. Po to Alytus kreipėsi į teismą, kad anksčiau laiko būtų nutraukta nuomos sutartis.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...