Liūdnos žiemos pamokos – vandens telkiniuose dažniausiai žūsta vyrai

Šiemet šalies ugniagesiams jau teko atlikti 30 gelbėjimo darbų vandenyje. Vanduo šiais metais jau pasiglemžė 7 žmonių gyvybes. Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų, ypač žvejų mėgėjų, paisyti jų perspėjimų. Jie primena, kad ledas yra saugus, kai jo storis yra 7-12 centimetrų.

Ugniagesiai dar kartą primena, kad ant ledo lipti  vienam žmogui saugu, kai jo storis yra didesnis kaip 7 cm, o jei  ant jo atsiduria daugiau žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Nereikėtų pamiršti, kad  ledo storis skirtinguose telkiniuose  gali būti  nevienodas. Jis būna plonesnis ten, kur įšąla medžių šakos, krūmai, nendrės, arčiau kranto ir tose vietose, kur įteka šaltiniai ar upeliai.

Jeigu pastebėjote įlūžusį ir skęstantį žmogų, būtinai įvertinkite situaciją, užuot puolę gelbėti

Didelį pavojų įlūžti kelia sniegu užneštos, pripustytos vietos. Ant ledo nesaugu ir tada, jeigu jame yra įtrūkimų, nelygumų, vandens. Tvirtas ledas yra mėlyno arba žalio atspalvio, o jeigu jis yra matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio, toks ledas yra nesaugus. Beje, didžiausias pavojus įlūžti  ir nuskęsti gresia, kai   netvirtu ledu žmogus ryžtasi eiti vienas, ypač nakties metu.

Jeigu pastebėjote įlūžusį ir skęstantį žmogų,  būtinai įvertinkite situaciją, užuot puolę gelbėti. Sušukite, kad matote skęstantįjį ir bandysite jam padėti. Tada tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.  Artintis prie skęstančiojo gali būti pavojinga. Todėl atsigulę ant ledo, maždaug 7-10 metrų atstumu, pabandykite  paduoti skęstančiajam šaką, slidę ar slidžių lazdą.   Jei turite,  bandykite numesti virvę. Gelbėti skęstantįjį galima ir tvirtu mazgu surišus šalikus ar kitus drabužius. O geriausia išeitis, jei norite išvengti nelaimės, nerizikuoti nei savo, nei kitų gyvybe.

Ledas yra saugus, kai jo storis yra 7-12 centimetrų

Tuo tapu penktadienį Prienuose rastas žuvęs vyras, manoma, kad vyras žuvo rūkydamas lovoje. Alytaus apskrities policijos duomenimis, 1938 metais gimusio vyro kūnas rastas ant grindų kambaryje. Pirminiais duomenimis rūkant lovoje užsidegė patalynė, dėl ko vyriškis užtroško smalkėse. Išorinių smurto žymių nepastebėta.

Komentarai

komentarai(-ų)