M.Jasaitis: ,Matom, kad noras vakcinuotis tarp alytiškių yra

Alytaus poliklinikos direktoriaus M.Jasaičio teigimu, alytiškiai noriai registruojasi skiepams – per savaitę užsiregistravo dar 1.2 tūkst. senjorų, dabar viso užsiregistravę 6.2 tūkst iš 12 tūkst. vyresnių nei 65 metų alytiškių. 

,,Matom, kad noras vakcinuotis tarp alytiškių yra” , – sakė poliklinikos direktorius.

Poliklinikos direktorius sakė, kad skiepijimo procesas priklauso nuo vakcinų tiekimo ir poliklinika ruošiasi pradėti skiepyti alytiškius. Vakcinuojama bus Alytaus sporto ir rekreacijos centre, tad  į vietą vežamos kabinos, ruošiami stalai savanoriams, prie kurių jie iš atėjusių surinks reikalingą informaciją. 

Tačiau skiepijimo procesas atidėtas viena diena iš vasario 22 dienos į 23 dieną. 

,,Esame informuoti, kad vasario 22 dieną gausime vieną kiekį vakcinų, kitą kiekį gausime 23 dieną, (…) planuojame kad per vieną darbo dieną galėtume skiepyti iki 500 žmonių” , – kalbėjo M.Jasaitis. 

M.Jasaičio teigimu senjorai yra gan aktyvūs, domisi skiepais ir tariasi su šeimos gydytojais. Žmonės turėtų laukti skambučio dėl skiepų laiko ir vietos ir iš anksto susiplanuoti atvykimą, kad nereikėtų atidėti vakcinacijos. Prieš atvykstant antikūnų testo darytis nereikia, jį galima bus pasidaryti vakcinacijos vietoje.

Poliklinikos direktorius kviečia registruotis ir savanorius pagalbininkus, tam reikia susisiekti su  Alytaus poliklinikos administracija.

,,Šiai dienai minimaliomis galimybėmis padės Alytaus Raudonojo Kryžiaus skyrius, bet dar kalbamės su Alytaus kolegijos administracija, dėl galimybės, kad studentės ar studentai padėtų, užskaitant jiems kaip praktiką.” , – sakė M.Jasaitis.

Alytaus poliklinikos direktorius sakė negalintis tiksliai pasakyti, kokia vakcina bus skiepijami alytiškiai, bet dėl to nereikėtų jaudintis, nes visos vakcinos yra saugios ir patvirtintos. Baimintis šalutinių poveikių, kurie yra galima organizmo reakcija formuojantis imunitetui nereikėtų, jie labai individualūs, dėl jų reikėtų tartis su savo šeimos gydytoju.

,,Norėčiau paraginti žmones, kuriems kyla minčių ir kurie planuoja skiepytis pasitarti su savo šeimos gydytoju, ne su kaimynu, kuris jau pasiskiepijo, o išgirsti specialisto komentarą”, – kalbėjo M.Jasaitis.

Praeitą savaitę Alytuje buvo skiepijami pedagogai. Vakar šis procesas turėjo jau būti baigtas, tačiau kaip sakė poliklinikos direktorius, kadangi mokytojai buvo skiepijami AstraZeneca vakcina, nemaža dalis jų neatėjo ir laukia, kai bus galima skiepytis kito gamintojo vakcina. 

Visgi kaip teigė direktorius, ši vakcina tikrai saugi ir jokių abejonių dėl jos saugumo nėra, tačiau reikia laiko kol pasklidę gandai apie šia vakciną pasimirš.

,,Viešoje erdvėje jau galima rasti, kad ši vakcina tikrai yra saugi, kad ja galima vakcinuotis ir abejonių, kad ji yra kitokia nėra”, – sakė M.Jasaitis.

Nuo mokytojų skiepijimo pradžios srautai Alytaus poliklinikoje kasdien didėja ir, anot  M.Jasaičio, žmonės pradeda suvokti, kad paskiepijus gydytojus, mokytojus ir kitas rizikos grupes, galimybė užsikrėsti koronavirusu mažės. Taip pat visos paslaugos Alytaus poliklinikoje jau yra prieinamos, saugi aplinka užtikrinama.

Alytaus poliklinikos direktorius pats jau pasiskiepijęs du kartus, ir teigė, kad patirtis nebuvo nemaloni.

,,Pirmas pojūtis, truputį galva svaigo, o po antro skiepo beveik nieko nejaučiau” , – dalijosi svao patirtimi M.Jasaitis.

Lietuvoje praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 3886, antra – 3650 žmonių.  Iš viso Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 106 tūkst. 894 žmonės, abiem dozėmis – 58 tūkst. 988 žmonės.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 365 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė 11 žmonių, pranešė Statistikos departamentas. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 238,8 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 192 tūkst. 193 žmonės. Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3129 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6075 mirtys.

Komentarai

komentarai(-ų)