Maltiečiai Alytuje visą savaitgalį kviečia paragauti sriubos ir aukoti. V. Gunevičius „Reikia daryti daugiau negu galime“

 

Kalėdinis laikotarpis – tai gerumo, atviresnio ir didesnės pagalbos laikas.  Lietuvos miestuose ir Alytuje kiekvieną gruodžio mėnesį vyksta maltiečių organizuojama akcija „Maltiečių sriuba“, kurios metu žmonės kviečiami pasivaišinti karšta sriuba bei paaukoti.  Alytuje nuolat vyksta Maltos ordino pagalbos tarnybos projektas „Karštas maistas ant ratų“: tris kartus į savaitę po 1 litrą karštos sriubos ir šiltą žodį Alytaus maltiečiai veža į namus seneliams, kurie negali patys pasigaminti ir kurie neturi artimųjų, galinčių jiems pagaminti karšto maisto. Šiais metais Alytuje vienišiems seneliams išdalinta virš 6000  sriubos lėkščių.

IMG_1036

Maltos ordino Alytaus skyriaus vadovė Onutė Žilionienė: „Alytuje maltiečiai kviečia pasivaišinti ir paaukoti visą savaitgalį. Penktadienį, gruodžio 4 dieną, prie eglės Rotušės aikštėje, šeštadienį, gruodžio 5 dieną, – prie Jazminų turgavietės, sekmadienį, gruodžio 6 dieną, – visų Alytaus bažnyčių šventoriuose“.

Maltos ordino Alytaus skyriaus projektų koordinatorė Virginija Lisauskienė: „Daugiausia seneliai laukia žmogaus. Jiems reikia ne tik sriubos lėkštės, bet ir kitokios pagalbos – patvarkyti namus, nuvežti pas gydytojus, todėl Alytuje pradėtas įgyvendinti projektas „Pagalba į namus“.

Moterys džiaugiasi, kad Alytuje daugėja žmonių, kurie aukoja. Yra ir mecenatų kiekvieną mėnesį aukojančių geriems darbams. Onutė Žilionienė vardija geradarius ir dėkoja senelių vardu – tai Vladislavas Gunevičius, Danutė Stankevičienė ir kiti.

IMG_1050

Mecenatas Vladislavas Gunevičius: „Reikia daryti daugiau, negu galim. Kiekvienas žmogus turėtų galėti ir norėti daryti gerus darbus visus metus.  Gerus darbus  reikia viešinti, tai yra pavyzdys.  Dovanojimo ir aukojimo kultūra plinta. Matomų ir nematomų iniciatyvų daroma nemažai. Norėjimas padėti silpnesniam – auga. Juk davimas kiekvienam yra svarbu. Reikia stengtis dėl gyvenimo, dėl plataus pasaulio. „

Vladislavas Gunevičius pastebi ir problemas, kurios gilios ir sunkiai sprendžiamos dėl valdžios požiūrio  į žmones, kuriems reikia paramos ir pagalbos.  Anot pašnekovo, mažieji mecenatai gali palengvinti silpnesniųjų dalią, tačiau sistemiškai išspręsti problemų – ne.  Tačiau nuleisti rankų negalima, bendruomeniškumo, pilietiškumo skatinimas gali išjudinti tuos nejudančius akmenis.

Tebūna viltingas Kalėdų laukimas!

O mes visi,  kurie žino vienišą, pasiligojusį ar seną žmogų, kurį sušildytų savanorio apsilankymas ir karštos sriubos lėkštė, skambinkite tel.: 8 612 77642. Jums tereikia pranešti senelio vardą, pavardę, adresą, laiptinės durų kodą ar telefono numerį. Įtrauktas į sąrašą žmogus jau kitą dieną galės gauti karštą maistą į namus.

Nuotraukose – pagalba, tiems kuriems reikia

 

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)