„Man Ne Dzin“ – jaunime, ateik į rinkimus

Man ne dzin 2015

„Yra dalykų, kurie nėra dzin“, − taip artėjančius rinkimus pasitinka Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), jau 11-tą kartą organizuojanti informacinę pilietiškumo skatinimo kampaniją „Man Ne Dzin“.

Mantas Zakarka, LiJOT vadovas, teigia, kad politiniai procesai jauniems žmonėms dažnai atrodo neįdomūs, todėl atėjus rinkimams valstybės likimas neretai paliekamas spręsti kitiems.

„Tačiau mes, norėdami keisti jaunimo požiūrį į rinkimus, juokaudami klausiame, ar būtų dzin, jei žiema kasmet savivaldybes užkluptų netikėtai. Yra dalykų, kurie tiesiog nėra dzin, o rinkimai yra vieni iš jų“, − įsitikinęs M. Zakarka.

Mantas-ZakarkaVis dėlto, paskutiniuose Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, kurie vyko 2014 m. gegužę, jaunų žmonių aktyvumas buvo rekordinis. Net 37 procentai 18-34 metų Lietuvos piliečių atliko savo pilietinę pareigą. Lyginant su 2012 m. Seimo rinkimais, jaunimo aktyvumas išaugo kone perpus.

Sociologė Rūta Žiliukaitė teigia, kad reguliarus dalyvavimas rinkimuose – tai ne kas kita kaip susiformavęs įprotis. Pasak jos, Lietuvoje auga nauja karta, kuri domisi politiniais šalies procesais ir rinkimuose išreiškia savo subjektyvią politinę kompetenciją.

„Tai matome ne tik iš augančio rinkiminio aktyvumo, bet ir iš vis didesnio jaunų kandidatų skaičiaus politinių partijų kandidatų sąrašuose. Džiugu, kad partijos po truputį atsinaujina ir taip mobilizuoja daugiau jaunimo“, − komentuoja M. Zakarka.

Tačiau šiemet rinkimai Lietuvoje bus ypatingi visiems – kovo 1 d. tiek vyresnės kartos atstovai, tiek jauni žmonės pirmą kartą galės tiesiogiai balsuoti už kandidatus į savivaldybių merus, todėl tikimasi dar didesnio žmonių aktyvumo.

Daugiau informacijos apie šią kompaniją www.mannedzin.lt

*******************

Susijusios naujienos

Ramybės metas politikams baigėsi

Dzūkijoje rinkiminėse apygardose tik pavieniai skundai dėl pažeidimų

*******************

Komentarai

komentarai(-ų)