Megalizzi – Niedzielski apdovanojimas įteiktas jauniesiems žurnalistams iš Austrijos ir Portugalijos

Šią savaitę Briuselyje vykstančios Europos sąjungos regionų savaitės renginių metu Europos Komisija paskelbė 2020 m. Megalizzi-Niedzielski apdovanojimo, skirto jauniems žurnalistams, laureatus, jais tapo Anastasia Lopez iš Austrijos ir Francisco Sezinando iš Portugalijos. 

Šis dar ne tiek daug kam pažįstamas apdovanojimas pirmą kartą įteiktas prieš metus. Jis įsteigtas pagerbiant 2018 metais per teroro ataką Strasbūre žuvusius žurnalistus Antonio Megalizzi ir Bartek Niedzielski. Jų vardu pavadinta ir radijo studija Europos Parlamente, nes Antonio Megalizzi buvo radijo žurnalistas. Šie jauni žmonės Strasbūre dirbo EP sesijoje ir žuvo bandydami užtverti kelią į barą šaudančiam teroristui.

Šių metų nugalėtojai Anastasija ir Francisco apdovanojimą gavo už kokybišką žurnalistiką ir ES vertybių supratimą. Jiems apdovanojimą įteikusi Sanglaudos komisarė Elisa Ferreira kalbėjo apie kokybiškos žurnalistikos ir europinių vertybių supratimo svarbą. Patys nugalėtojai savo darbo tikslu įvardijo galimybę suteikti balsą jo neturintiems, įvairiomis prasmėmis. Tiek visuomenės atstumtiems, kurių nuomonės ar istorijos niekas neklausia, tiek ir tiesiogine prasme balsą balsuoti – pavyzdžiui europiniuose rinkimuose. 

2020 Megalizzi Niedzielski prize

“Mano tikslas ne tik kalbėti apie kitus žmones, bet duoti jiems galimybę kalbėti patiems. Man teko daryti reportažą apie interseksualius žmones, kurie neturi aiškiai išreikštos lyties, ir jiems buvo labai keista, kad žurnalistas atėjo pas juos ir uždavė klausimus. Nes įprastai kalbama apie juos, bet niekas neduoda erdvės jiems patiems papasakoti savo istoriją,” – kalbėjo 24-erių metų žurnalistė iš Austrijos.

“Aš turiu mokytoją, kuris yra vienas iškiliausių žurnalistų Portugalijoje ir jis man kartą pasakė, kad suteikti balsą neiškirstiems ir nekalbantiems yra viena pagrindinių žurnalisto užduočių. Jis man sakė, jei nori suteikti balsą ir perduoti žinutę neišgirstiesiems, pajausk pats tą žinutę. 

Give voice to the voiceless,” – pasakojo žurnalistiką studijuojantis Francisco.

Komisarė E.Fereira įteikdama apdovanojimą kalbėjo, jog Komisija ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidai ir nori kuo labiau padėti šiais precedento neturinčiais laikais bei kartu paskelbė apie naują finansavimo galimybę – konkursą informavimui apie Sanglaudos fondo projektus. 

https://euregionsweek2020-video.eu/video/the-megalizzi-niedzielski-prize-for-aspiring-journalists

Komentarai

komentarai(-ų)