„Mes Kitokie“ – rašytojas Lukas Petrauskas: „Savo knygą vadinu netaisyklinga“

Kiekvieną ketvirtadienį šeštą vakare Radijo stoties „FM99“ eteryje laida šaunuolė „Mes Kitokie“! Jaunatviškas draivas, kitoks požiūris ir charizmatiški pašnekovai – visa tai ir dar daugiau laidoje jaunimui „Mes Kitokie“!

 

Laidoje bendravome su jaunosios kartos rašytoju Luku Petrausku, kuris teigia, kad jo kaip rašytojo kelio pradžia prasidėjo visiškai atsitiktinai. „Jeigu vaikystėje nebūčiau augęs su vyresniais žmonėmis, jeigu nebūčiau sutikęs asmens, kuris mane supažindino su filosofija, jeigu mama nebūtų man sekusi pasakų prieš miegą, nemanau, kad šiuo metu mes kalbėtumėme apie tai, kaip aš išleidau knygą“.

Lukas Petrauskas

„Akiniai nuo mėnulio“ – būtent taip vadinasi jaunojo rašytojo knyga. Paklausus, kodėl Lukas nusprendė knygai suteikti tokį pavadinimą, jis atsako labai paprastai: „Pavadinimas tiksliausiai atskleidžia pagrindinę mano knygos mintį“. Pasak Luko, dauguma žmonių mėgsta skaityti apie saldžią meilę, kurią dažniausiai vainikuoja laiminga pabaiga. Tačiau rašytojo knyga kiek kitokia. „Pagrindinis veikėjas neužsideda rožinių akinių, jis išgyvena tokias situacijas, kurios žmonėms atrodo nelabai priimtinos“.

Lukas Petrauskas

Konkretaus asmens, kuris įkvėpė kurti, jaunasis rašytojas neturi, nes pati motyvacija rašyti kilo iš vidaus, iš pačio gyvenimo. „Kai aš rašau, labai mėgstu įsivaizduoti visokiausias situacijas, kurias, mano manymu, gyvenime nepatirčiau, todėl naudodamas fantaziją, aš sugebu išgyventi tai, kas mano gyvenime nepasitaiko“. Pasiteiravus, ar pasikeitė žmonių ir bendraklasių reakcija parašius knygą, pašnekovas atsako, kad reiktų klausti pačių žmonių, o dėl bendraklasių jis drįstų abejoti. „Mokykla mane ir mano knygą sutiko pakankamai šaltai“ – teigia Lukas Petrauskas.

Kas yra jaunojo rašytojo mūza? Kokias knygas vaikinas mėgsta skaityti? Ką jis patartų rašančiam žmogui, bijančiam visuomenės reakcijos? Atsakymai pokalbyje!

Kalbino Šarūnas Dvareckas

Komentarai

komentarai(-ų)