Mes laisvi rinktis, tikėti ar ignoruoti antgamtinių jėgų egzistavimą – pokalbis su ragana Vale

Kas yra aiškiaregiai, raganos, žiniuoniai, burtininkai, užkalbėtojai, hileriai ir panašūs logika ar protu sunkiai paaiškinama veikla užsiimantys žmonės? Pastaruoju metu vis daugiau gauname žinių apie juos: gydančius, atskleidžiančius ateities šydą, patariančius sunkią akimirką ar atėjus svarbaus pasirinkimo momentui.

Mes laisvi rinktis, tikėti ar ignoruoti antgamtinių jėgų egzistavimą. Tačiau nepaneigsime to, jog net stipriausi vyrai ir moterys atėjus lemiamam momentui kreipiasi į nepaaiškinamų galių turinčius pagalbininkus.

Atsiminkime, kad ir ne tokią seną istoriją, kai šalies prezidentas atvirai demonstravo savo draugystę su sakartvelų kilmės žiniuone, kuri gydydavo žmones apvyniodama juos tualetiniu popieriumi.

Pasikalbėti apie sunkiai paaiškinamus reiškinius, aiškiaregystę ir mistinius gebėjimus į pokalbių laidą su Vija „Papasakok man“ atvyko ragana Valė.

Penkis metus praleidusi raganų mokykloje šiandien Valė renkasi vienatvę ir individualumą. Pasak jos, mokydamasi raganystės moteris yra bandžiusi įsikūnyti į paukštį, kitus gyvūnus. Žodį ragana Valė linkusi kildinti ne iš žodžio regėti, kaip yra teigiama Lietuvių kalbos etimologijos žodyne, o pateikia naują versiją: „Ra reiškia Saulė, ga – skrenda, na – aukštai. Vadinasi, Saulė skrenda aukštai. Ragana,tai – tiesiog, šviesos skleidėja“, – teigia Valė.

Valės teigimu, raganos turi savitas specializacijas. Pačios Valės stiprioji pusė yra būrimas taro kortomis, numerologija ir gydymas rankomis.

Laidos viešnios nuomone, raganomis ne tampama, o gimstama,  tačiau mokytis reikia visą gyvenimą. Raganystės dovaną paveldėjusi iš prosenelės, kuri savu laiku buvo žinoma pribuvėja ir žolininkė, Valė dalijasi savo bauginančiais vaikystės išgyvenimais, kurie ateityje tapo dovana. Raganos teigimu, vaikystėje matytos mirusiųjų sielos arba regėtos kraupių įvykių vizijos ją lydi iki šių dienų.

Paradoksalu, tačiau ragana Valė yra religinga katalikė ir priima bažnyčios mokymą, nors bažnyčios požiūriu raganystė yra nuodėmė. Moteris linkusi pasiginčyti su tikėjimo sargais ir įsitikinusi, kad viduramžiais būtų tapusi inkvizicijos taikiniu. „Ir ne vieną kartą“, – juokauja Valė.

Tikėti ar ne – jūsų pasirinkimas, bet kodėl gi nepaplatinus savo akiračio ir nepaklausius raganos pasakojimo pokalbių laidoje su Vija „Papasakok man“ ?

Komentarai

komentarai(-ų)