„Metų mokytojas 2015“ Donatas Vasiliauskas ekonomikos pagrindų moko ir Ispanijos moksleivius

Žinia apie tai, jog jis tapo vienu iš penkių „Metų mokytoju 2015″ alytiškį Donatą Vasiliauską pasiekė  Ispanijoje. Čia jis ekonomikos pagrindų moko vietos jaunimą.  Ši žinia jam maloni, atkaklaus ir sąžiningo darbo įvertinimas. Šiuo metu Donatas dirba Putinų gimnazijoje, kur dėsto ekonomikos pagrindus, o balandį jis pradės vadovauti Likiškėlių pagrindinei mokyklai. Tai bus vienas jauniausių mokyklos vadovų Alytuje.

Anot jaunojo „Metų mokytojo“ Donato Vasiliausko „Mokiniai mokosi ne iš žodžių, o iš pavyzdžių. Mokytojas turi savo pavyzdžiu rodyti kaip dirbti, gyventi, kaip reikia mylėti savo tautą“.

Šiuo metu Donatas Ispanijoje dėsto ekonomikos ir verslumo  pagrindus jauniesiems ispanams. Paprašytas palyginti jaunimą Lietuvoje ir Ispanijoje Donatas sako, kad jaunimas Ispanijoje mažiau patriotiškas „Mūsų tautiečiai lietuviai, jauni žmonės, mokiniai, yra daug patriotiškesni, net jei ir ne pati geriausia ekonominė situacija šalyje. Jie daug labiau myli savo šalį. Jie nori kurti šeimą,  kurti verslą, įsitvirtinti savo gimtoje šalyje. Ispanai dažniausiai kalba apie emigraciją“.

Donatas sako, kad mokytojo darbas labai atsakingas, o mokytojo profesija viena svarbiausių. Jis neabejoja, kad mokytojo profesija yra ir bus prestižine.

Vasiliauskas Donatas44_o

Jaunieji Ispanijos mokiniai Donato Vasiliausko pamokoje

Šiandien Vyriausybėje penkiems geriausiems 2015 m. mokytojams įteikiamos Metų mokytojo premijos, laureatų ženklai ir diplomai. Metų mokytojais be Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojo Donato Vasiliausko, tapo Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Lina Kostiukovienė, AVšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė Birutė Maciulevičienė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėja, dainavimo mokytoja ekspertė Vita Pimpienė, Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė Stasė Riškienė.

Iki šiol premijomis buvo apdovanota per 90 mokytojų. Premijos dydis – 4 560 eurų. Pagerbiant metų mokytojus bus pristatyta knyga „Lietuvos Metų mokytojai 1998-2014“ .

Komentarai

komentarai(-ų)