Ministras Alytuje: pagyrimas savivaldybei, garantijos dėl projektinio finansavimo

„Pagal atlyginimų socialiniams darbuotojams dydį esate tarp pirmų penkių Lietuvos savivaldybių, tai tikrai džiugina, kaip ir daugelis kitų dalykų, kuriuos jūs darote“, – susitikimo su Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičiene ir šeimos bei socialines paslaugas mieste teikiančių įstaigų vadovais sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministras L. Kukuraitis ir Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja J. Šukevičienė

„Socialinėje srityje Alytus tikrai turi kuo pasidžiaugti. Savivaldybė tam skiria pakankamai dėmesio. Kad pakankamai finansų – visada būtų galima daugiau, tačiau miesto gyventojų poreikiai šioje srityje yra patenkinami pakankamai gerai, nors žinoma, norėtųsi dar geriau“, – sakė mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Susitikimo pradžioje Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Roberta Samuolytė – Kisielienė pristatė socialines paslaugas teikiančias savivaldybės įstaigas, apžvelgė jų funkcijas ir veiklą.

Daugiau kaip valandą trukusioje diskusijoje daug dėmesio skirta neįgaliųjų integravimo į darbo rinką klausimams, kalbėta apie problemas, teikiant paslaugas vaikams turintiems įvairių negalių, projektinį finansavimą, socialinių paslaugų įstaigų akreditaciją. Kalbėta apie regioninį centrą, kuris galėtų atsirasti vaikams su autizmo sutrikimais.

Socialiniai darbuotojai nuogąstauja, kad pasibaigus projektiniam finansavimui, įstaigos bus priverstos nutraukti žmonėms reikalingų paslaugų teikimą.

„Darbuotojai norėtų daugiau aiškumo, ar kompleksinių paslaugų, integralios slaugos teikimas pasibaigus projektams, bus finansuojamas toliau, kad nereikėtų būti nuolatinėje įtampoje, galvoti apie kito darbo paieškas“, – prašymą ministrui išsakė Alytaus miesto socialinių paslaugų centro direktorė Eglė Teresevičienė.

 Ministras garantavo, kad projektai bus tęsiami. „Iš tiesų kol kas nepavyksta pasiekti, kad integralios slaugos, priklausomybių mažinimo ir kompleksinių paslaugų programos būtų finansuojamos tiesiogiai iš biudžeto. Tačiau projektai tikrai bus tęsiami“, – garantavo ministras.

L. Kukuraitis, kurį lydėjo Seimo narys Robertas Šarknickas ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Valdas Račkauskas, po vizito savivaldybėje dar lankėsi Nakvynės namuose ir Socialinių paslaugų centre.

Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

komentarai(-ų)