Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Startuoja „Misija Sibiras’14” dalyvių registracija!

Balandžio 15-ąją, antradienį, prasidėjo atranka į jaunimo iniciatyvą-projektą „Misija Sibiras’14”, kai interneto svetainėje  www.misijasibiras.lt atsirado dalyvio anketa. Ją užpildyti ir dalyvauti atrankoje gali kiekvienas – amžiaus, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ar kitokio cenzo nėra. Tereikia noro, užpildytos dalyvio anketos ir motyvacijos ateinančią vasarą praleisti prasmingai.

Darbai Lebediovkos kapineseAnketą užpildyti bus galima iki gegužės 15 dienos. Tuomet prasidės antrasis atrankos etapas – geriausių anketų autoriai bus pakviesti į bandomąjį žygį, po kurio ir paaiškės šią vasarą Sibire tremtinių ir politinių kalinių amžinojo poilsio vietas lankysianti ekspedicijos komanda.

Gerus ir kilnius darbus remiantis aukojimo portalas „Aukok.lt” antrus metus kviečia tapti šio kilnaus projekto dalimi. Projektui galima paaukoti neribotą sumą. Prisidėti prie projekto „Misija Sibiras’14” galima ir dar paprasčiau. Tiesiog telefono numeriu 1405 išsiųsti trumpąją SMS žinutę, kurios kaina 5 litai.

„Misija Sibiras” tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems” organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Poilsis Verch Kamenka kapinesePraėjusią vasarą ekspedicija darbavosi Rusijos Tiumenės srityje. Per iki šiol vykusias ekspedicijas lietuvių tremtinių kapai tvarkyti Irkutsko, Krasnojarsko, Komijos, Tomsko, Buriatijos, Sverdlovsko srityse, Kazachstane, Tadžikistane, Chakasijoje.

Projekto „Misija Sibiras” dalyviai kasmet vyksta į atokias tremtinių gyvenvietes, kad tvarkydami tremčių žemėn atgulusių mūsų tautos kankinių kapavietes išreikštų pagarbą nukentėjusiems nuo stalininių represijų, surinktų duomenų Lietuvos archyvams, Lietuvos gyventojų ir rezistencijos tyrimų centrui, o grįžę į Lietuvą lankosi mokyklose ir pasakoja moksleiviams apie tremtį.

Istorikų skaičiavimais, iki 1953-iųjų sovietinės okupacijos metais į lagerius ir tremtį atšiauriausiose tuometinės Sovietų Sąjungos vietose buvo išvežta apie 270 tūkst. Lietuvos gyventojų. Mokslininkų duomenimis, 58 proc. tremtinių buvo ištremta į Altajų, 27 proc. – į Novosibirsko sritį, likusi tremtinių dalis išblaškyta po kitas Sovietų Sąjungos vietoves, Vidurio Aziją, kur išgyveno bado ir vargo likimą. Nuo Laptevų jūros ir Lenos žiočių, kur buvo ypač nežmoniškos sąlygos, grįžo mažiau negu pusė ten ištremtų lietuvių.

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...