Miškininkai kviečia: parsinešk Kalėdas į namus nemokamai!

Miškininkai ir šiemet rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus!“, kurios metu dovanos daugiau nei šimtą tūkstančių eglių šakų. Taip jie kviečia tausoti gamtą ir puošti eglės šakas vietoj nukirsto medelio.

parsinesk kaledas i savo namus

Eglučių šakų dalybos Alytuje – ketvirtadienį

Apie akciją Alytuje kartu su Alytaus miškų urėdijos Medelyno viršininku Dariumi Trunce. Klausykite pokalbio, o eglučių šakų dalybos Alytuje – ketvirtadienį nuo pat 13 valandos Rotušės aikštėje.

Šeštus metus organizuojama akcija didžiųjų miestų ir miestelių centrinėse aikštėse vyks gruodžio 18 dieną.

Akcijos tikslas – skatinti tausoti ir vertinti gamtą. Nenukirsta eglutė per kelis dešimtmečius išaugs į brandų medį. Miškininkų teigimu, prieš kelerius metus pradėta akcija išsaugojo tūkstančius eglučių. Per kelerius metus sumažėjo ir nelegalių miško kirtimų. Tai ir miškininkų darbo, ir visuomenės sąmonėjimo pasekmė.

Šiemet akcijoje bus ir naujų akcentų. Kartu su šakomis, kaip padėką už supratingumą saugant ir tausojant gamtą, akcijos rengėjai įteiks ir simbolinių dovanų. Kartu su akcija šiemet startuos „Kankorėžių klubas“, kuris veiks Generalinės miškų urėdijos tinklapio „Facebook“ paskyroje. Čia lankytojų lauks įvairios užduotys ir prizai.

Akcija kasmet populiarėja ir eglių šakos tiesiog išgraibstomos. Miškininkai tikina, kad jų nepritrūks ir šiemet. Planuojama padovanoti per 100 000 eglių šakų. Sostinės gyventojams eglių šakas dovanos trys urėdijos. Daugiau šakų bus atvežta ir į kitus didžiuosius miestus. Iš viso eglių šakos bus dalinamos daugiau nei 100 vietų visoje Lietuvoje.

Vilniuje akcija vyks Katedros ir Rotušės aikštėse bei prie savivaldybės, Kaune – Rotušės aikštėje ir prie savivaldybės, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Šiauliuose – Prisikėlimo aikštėje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje.

Eglių šakas žmonėms dovanos visos 42 šalies miškų urėdijos. Akciją organizuoja Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija. Akciją globoja aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Komentarai

komentarai(-ų)