Moksleivė iš Vokietijos praktiką atlieka Alytaus miesto savivaldybėje

 

Alytaus miesto savivaldybės komunikacijos skyriuje  praktiką  atlieka moksleivė iš Vokietijos Laura Sunny Eickelmann. Apie praktiką, įspūdžius lanktantis Lietuvoje, Alytuje radijos stoties „FM99“ studijoje kalbėjomės su pačia Laura Sunny Eickelmann ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Gaižiuviene.

Švietimo sistema skiriasi nuo lietuviškos, tad jau po devinių klasių, iki dvyliktos klasės, moksleiviai Vokietijoje turi atlikti praktiką. Prakltiką moksleiviai gali atlikti ne tik gimtinėje, bet ir užsienio šalyse. Mergina pripažino, kad dauguma jos klasiokų rinkosi praktiką atlikti gimtinėje, bet yra ir tokių kurie rinkosi užsienį ir tokias šalis, kaip Angliją, Ispaniją ar net Indiją. Kadangi Lauros Sunny Eickelmann giminės šaknys siekia Lietuvą, jos dėdė gyvena Alytuje, mergina pasirinko praktiką atlikti mūsų mieste.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Gaižiuvienė ir moksleivė iš Vokietijos Laura Sunny Eickelmann

Pašnekovei tai jau ne pirmas vizitas Lietuvoje ir Alytaus mieste. Pirmaisiais vizitais merginai atrodė, kad Alytuje gausu daugiaaukščių pastatų, bet dabar ji pabrėžia, kad jai labai krenta į akis mūsų žalias miestas, gamta. Laura Sunny Eickelmann neįžvelgė lietuvių uždarumo ir džiaugėsi, kad visur ją priima draugiškai, nuoširdžiai. Kalbant apie virtuvę, mergina prisipažino, kad tokių patiekalų, kurie jai nepatiktų ragauti neteko, o iš patinkančių iškyrė bulvinius patiekalus ir šakotį.

Laura Sunny Eickelmann pasidžiaugė, kad palaiko ryšį su Lietuva, mamos gimtine ir visada mokykloje, kai yra galimybė rengiant projektus, prezentacijas rinktis šalį visada renkasi Lietuvą.

 

Komentarai

komentarai(-ų)