Naujoji SGD stotelė Druskininkams užtikrins mažesnes kainas

Druskininkuose pradeda veikti nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) stotelė, užtikrinsianti miestui alternatyvų dujų šaltinį. Pirmoji Lietuvoje tokia stotelė padidins gamtinių dujų tiekimo patikimumą ir saugumą Druskininkų miestui, kuriame dujų tinklas nėra sujungtas su Lietuvos gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistema. Ši stotelė veiks laikinai iki kitų metų, kai bus pastatyti nuolatinė.

„Druskininkai iki šiol buvo energetinė sala, priklausanti nuo vienintelio gamtinių dujų šaltinio – per Baltarusiją tiekiamų rusiškų dujų. Tos priklausomybės kaina – Druskininkai už dujas moka gerokai daugiau nei kitų miestų gyventojai. Naujoji SGD stotelė užtikrins alternatyvų patikimą dujų tiekimą, o kartu leis sumažinti jų kainą. Artimiausiu metu Seimui priėmus įstatymo pataisas, bus sudarytos galimybės dujų tiekėjams pasiūlyti Druskininkų buitiniams vartotojams tokius pačius dujų tarifus, kaip ir visoje Lietuvoje, ir tai reiškia ženkliai mažesnę kainą nei Druskininkų gyventojai moka dabar“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Druskininkuose pradeda veikti nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) stotelė

Pasak energetikos ministro, Druskininkai gali tapti sėkmės pavyzdžiu kitiems miestams, kurie neturi dujotiekio ir yra priklausomi nuo vieno kuro šaltinio. „Džiaugiuosi, kad sutelktomis pastangomis pasiekėme dar vieną energetinės nepriklausomybės pergalę, kuri reiškia, kad Druskininkai galės naudotis tais pačiais alternatyvaus SGD tiekimo privalumais kaip ir visa Lietuva“, – sako energetikos ministras.

„Įgyvendintas didžiulės svarbos projektas pirmiausia naudingiausias Druskininkų gyventojams, nes mieste sukuria konkurenciją, iš kurios visada laimi klientai. Pradėjusi veikti laikina, o vėliau – stacionari stotelė, užtikrins miestiečiams patikimą ir saugų dujų tiekimą“, – sakė naująją SGD stotelę įrengusios elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.

 

Komentarai

komentarai(-ų)