„Ne tu vienas kelyje“ – siūloma griežtinti reikalavimus dėl blaivumo pradedantiesiems vairuotojams

Praėjusią parą užregistruoti 3 eismo įvykiai, 1 jų įvykdė neblaivus vairuotojas. Išaiškinta 30 kelių eismo taisyklių pažeidimų:
21 greičio viršijimas;
1 kelio ženklų-ženklinimo reikalavimų nevykdymas;
1 be draudimo;
1 už kalbėjimą telefonu;
4 be saugos diržų;
2 be valstybinės techninės apžiūros;

Seimo narė „darbietė“ Larisa Dmitrijeva siūlo griežtinti reikalavimus dėl blaivumo pradedantiesiems, taksi, sunkių transporto priemonių, motociklų vairuotojams. Š iuo metu įstatymai eiliniams vairuotojams leidžia sėsti už vairo, jei alkoholio koncentracija kraujyje yra ne didesnė nei 0,4 promilės.

Pradedantiesiems, taip pat sunkesnių nei 3,5 tonos transporto priemonių arba kurios turi daugiau kaip 9 sėdimas vietas, taksi automobilių ir motociklų vairuotojams reikalavimai griežtesni. Jie laikomi neblaiviais, kai alkoholio koncentracija yra 0,2 promilės.

Parlamentarė siūlo nustatyti, kad pradedančiųjų, motociklų, sunkių transporto priemonių, taksi vairuotojų biologinėse organizmo terpėse (iškvėptame ore, kraujyje, šlapime, seilėse ar kituose organizmo skysčiuose) leistina alkoholio koncentracija turėtų būti nulis promilės.

Seimo narė pažymi, kad kai kurios Europos Sąjungos valstybės – Austrija, Vokietija, Italija, Liuksemburgas, Slovėnija – tam tikroms eismo dalyvių grupėms, t.y. nepatyrusiems vairuotojams, komercinio transporto, didelių gabaritų transporto priemonių ar vežančių pavojingus krovinius vairuotojams, yra numačiusios mažesnę, nei siūloma Europos Sąjungos rekomendacijoje, maksimalią alkoholio ribą – 0 arba 0,1 promilės. Kroatijoje, čŒekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje 0 promilių riba nustatyta visiems vairuotojams.

Europos Komisijos rekomendacijos numato, kad alkoholio koncentracija turėtų būti atitinkamai ne daugiau 0,5 promilės visiems vairuotojams ir 0,2 promilės pradedantiesiems.

——–

Kalbėk zinios@fm99.lt

Komentarai

komentarai(-ų)