„Ne tu vienas kelyje“ – vairuotojai nemėgsta rudens

Praėjusi para buvo rami, įvykių neužregistruota. Išaiškinti 25 kelių eismo taisyklių pažeidimai:
1 neblaivus vairuotojas;
2 pėsčiųjų pažeidimai;
6 už kalbėjimą telefonu vairuojant;
10 greičio viršijimų;
1 kelio ženklų-ženklinimo reikalavimų nevykdymas;
2 be saugos diržų;
1 be valstybinės techninės apžiūros;
2 kiti KET pažeidimai.

Rudens pradžioje didžiuosiuose šalies miestuose tradiciškai pagausėja žmonių ir automobilių, todėl vairuotojai jau dabar svarsto ir planuoja laiką, kad į darbovietę ar reikiamą pasiekti vietą rudenį reikės išvažiuoti anksčiau, nei buvo įprasta vasarą.

Apklausoje vairuotojų buvo klausiama, ar rudenį jie pastebi eismo suintensyvėjimą. Net 80 proc. apklausos dalyvių teigia, kad rudenį eismas didmiesčiuose labai pasikeičia, automobilių padaugėja, nes atvyksta studentų iš kitų Lietuvos kampelių arba padaugėja tėvų, vežiojančių vaikus į mokyklas.

Dauguma vairuotojų teigia, kad prasidėjus mokslo metams su atvykusių studentų skaičiumi padidėja ir spūstys mieste (48 proc. respondentų) arba kad padaugėja prie didmiesčių eismo sąlygų nepripratusių vairuotojų, kurie apsunkina eismo sąlygas ir kartais sukuria avarinių situacijų (48 proc. respondentų). Likusieji apklausos dalyviai (4 proc.) pokyčių rudenį nepastebi arba kaip tik mano, kad automobilių miestuose sumažėja dėl prasidėjusių prastesnių orų.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad dėl suintensyvėjusio eismo ir eismo dalyvių prisitaikymo prie pakitusių oro sąlygų vairuotojams ruduo yra pats nemėgstamiausias laikas vairuoti automobilį. Vos 9 proc. apklausos dalyvių patinka vairuoti rudenį.

Mėgstamiausias laikas vairuoti – vasara (daugiau nei trečdalis respondentų), 28 proc. apklausos dalyvių vairuoti patinka visais metų laikais, 14 proc. labiausiai mėgsta važinėti pavasarį, 12 proc. – žiemą, vienas procentas dalyvavusiųjų apklausoje apskritai nemėgsta vairuoti.
Autogidas.lt informacija

——

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Komentarai

komentarai(-ų)