„Ne tu vienas kelyje“ – ar sėdėdami ant užpakalinės sėdynės visada užsisegate saugos diržą?

Alytaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 3 eismo įvykiai. Išaiškinti 44 kelių eismo taisyklių pažeidimai: 1 neturėjo teisės vairuoti automobilio; 1 neblaivus dviratininkas; 12 greičio viršijimų; 3 sustojimo, stovėjimo pažeidimai; 1 šviesoforo reikalavimų nevykdymas; 1 lenkimas sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje; 13 neprisisegę saugos diržo; 2 dviratininkų pažeidimai; 3 kelio ženklų-ženklinimo reikalavimų nevykdymai; 2 be draudimo; 2 be techninės apžiūros; 3 kiti KET pažeidimai.

Jau tapo įprasta, jog priekyje esantys keleiviai užsisega saugos diržą, tačiau kaip gale esantys žmonės? (asociatyvi nuotr.)

Kiekvieną dieną gaunamoje pareigūnų kelių eismo taisyklių pažeidimo suvestinėje, galima beveik kaskart išvysti dviženklius skaičius, kurie byloja apie keleivius ir vairuotojus, kurie neužsisega saugos diržo. Jau tapo įprasta, jog priekyje esantys keleiviai užsisega saugos diržą, tačiau kaip gale esantys žmonės?

Užsisegti saugos diržus keleiviai, sėdintys ant užpakalinės sėdynės, turėtų ne tik dėl savo paties saugumo. Daugelio tyrimų metu nustatyta, kad avarijos metu į automobilio salono priekį skriejantis keleivis gali mirtinai sužaloti vairuotoją ar šalia jo sėdintį žmogų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į tai, kad užmiesčio keliuose, ypač vėlai vakare, į kelią gali netikėtai įžengti laukiniai gyvūnai. Susidūrimai su dideliais kanopiniais gyvūnais dažnai baigiasi tragiškai, todėl prašome vairuotojų ne tik laikytis leistino važiavimo greičio, bet ir pasirinkti saugų važiavimo greitį.

Komentarai

komentarai(-ų)