„Ne tu vienas kelyje“ – draudikai fiksuoja fiktyvių eismo įvykių bumą

Alytaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 3 eismo įvykiai. Išaiškinti 36 kelių eismo taisyklių pažeidimai: 20 greičio viršijimų; 8 neprisisegę saugos diržo; 1 pėsčiojo pažeidimas;  1 be draudimo; 3 kalbėjo telefonu vairuodami; 3 kiti KET pažeidimai.

Draudikai fiksuoja fiktyvių eismo įvykių bumą (asociatyvi nuotr.)

Sukiužusius ir beverčius ar atvirkščiai, brangius, tačiau sugedusius ar išsimokėtinai pirktus automobilius surežisuotuose eismo spektakliuose „įdarbinantys“ ir taip draudikams „parduoti“  mėginantys apgavikai drąsiai galėtų pretenduoti į Auksinės avietės apdovanojimus. Draudikai teigia šių metų pradžioje užfiksavę netikėtą fiktyvių eismo įvykių piką ir perspėja, jog toks kelių eismo spektaklio režisavimas gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę.

Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį BTA jau administravo 43 proc. visų pernai metais užfiksuotų tokio pobūdžio bylų skaičiaus. Vidutinė suma, kurią siekiama gauti iš draudimo kompanijos už fiktyvius eismo įvykius, siekia 6600 eurų, tačiau kartais neteisėtai siekiama pasisavinti ir dešimttūkstantines sumas.

Specialistų teigimu, labiausiai šokiruoja tai, kad fantastinėse apgaulės ir melagysčių schemose dalyvaujančių gudručių fantazija pranoksta net fizikos dėsnių ribas.

Lengvais pinigais susigundančių asmenų portretas gana neapibrėžtas, tačiau praktika rodo, jog dažniausiai tai būna jauni, apie 30 metų amžiaus vyrai.

Komentarai

komentarai(-ų)