„Ne tu vienas kelyje“ – laiku nepasikeitus padangų, rizikuojama gauti baudą

Alytaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 2 eismo įvykiai:

10.31 apie 13.15 val., Jaunimo g. 22, buvo rastas apgadintas automobilis FORD FOCUS, kaltininkas pasišalino.

11.01 apie 11.30 val., Vilties g. 24, buvo rastas apgadintas automobilis BMW, kaltininkas pasišalino.

Išaiškinti 29 kelių eismo taisyklių pažeidimai: 21 greičio viršijimo atvejis; 1 sustojimo, stovėjimo pažeidimas; 1 be draudimo; 1 dviratininkas važiavo be liemenės; 1 kitas KET pažeidimas.

Už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų.

Šiuo metu Lietuvoje registruota virš 1,5 mln. transporto priemonių, o senų padangų, kurias būtina perdirbti, kasmet susidaro dešimtys tūkstančių tonų. Turbūt kiekvienas vairuotojas jau žino, kad rudenį ar pavasarį keičiant padangas automobilių remonto įmonėje, senosios turi būti priimamos nemokamai. Autoservisams draudžiama šias atliekas atiduoti jų naudotojui.

Policija skaičiuoja, kad dar maždaug mėnesį iki gruodžio sustabdo gana nemažai vairuotojų, važiuojančių su vasarinėmis padangomis. Jiems skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 5 iki 11 eurų, o taip pat, naikinama techninė apžiūra.

Prekybininkai privalo iš kliento nemokamai priimti nenaudojamas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama. Gyventojai senas padangas taip pat gali nugabenti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles – tokių aikštelių Lietuvoje yra 96-ios. Priklausomai nuo savivaldybių patvirtintų priėmimo sąlygų, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės iš vieno gyventojo priima nemokamai iki 4 ar 5 nebenaudojamų padangų per metus.

Aplinkos ministerija primena, kad už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų.

Komentarai

komentarai(-ų)