„Ne tu vienas kelyje“ – rudenį keliuose du kartus daugiau aplamdytų automobilių

Alytaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 2 eismo įvykiai. Išaiškinti 92 kelių eismo taisyklių pažeidimai: 3 neblaivūs vairuotojai; 1 neturėjo teisės vairuoti automobilio; 2 neblaivūs dviratininkai; 29 greičio viršijimai; 4 sustojimo, stovėjimo pažeidimai; 2 šviesoforo reikalavimų nevykdymai; 13 lenkimo sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje atvejų; 10 neprisisegę saugos diržo; 5 dviratininkų pažeidimų; 9 pėsčiųjų pažeidimai; 5 kelio ženklų-ženklinimo reikalavimų nevykdymai; 1 be draudimo; 3 be techninės apžiūros; 1 be valstybinio numerio ženklo, pasibaigus galiojimui; 3 kiti KET pažeidimai.

Rudenį keliuose du kartus daugiau aplamdytų automobilių (Nuotr. AVPK)

Dukart daugiau aplamdytų automobilių – tokia lietuviško rudens chaoso keliuose kaina. Jau nuo rugsėjo pradžios rytais eismo įvykių skaičius šokteli dvigubai, o pakilęs avaringumo lygis išsilaiko ir spalį, rodo draudimo bendrovės BTA duomenys.

Dėl dvigubai išaugančio avaringumo kaltas ne tik itin intensyvus eismas, bet ir vėstantys orai, dažnas lietus, besiformuojantys rūkai ir trumpėjančios dienos. BTA Ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio nuomone, rudeninis eismas turi savo specifiką, kurią perkąsti užtrunka net patyrusiems vairuotojams.

„Rudenį eismas tampa sudėtingesnis ir dėl daugybės automobilių, ir dėl išaugusio pėsčiųjų srauto. Lėtas riedėjimas, dažni stabčiojimai ir sudėtingas persirikiavimas bei saugaus atstumo nesilaikymas tampa pagrindinėmis eismo įvykių priežastimis. Nors dažniausiai eismo įvykiai būna smulkūs, tačiau ir nedidelis susidūrimas piko metu gali paralyžiuoti ir priversti piktintis pusę spūstyse įstrigusio miesto“, – sako A. Žiukelis.

Ilgametė statistika rodo, kad rudenį problemiškiausi tampa rytai, o ne vakarai, nes būtent ryte vairuotojus labiausiai spaudžia ir riboja laikas.

Komentarai

komentarai(-ų)