„Ne tu vienas kelyje“ – taisykles pažeidusiems vairuotojams ir pėstiesiems bus dalinamos žvakės

Alytaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate užregistruotas 1 eismo įvykis:

Apie 05.45 val., adresu Naujoji g. 136A, automobilio AUDI A6 vairuotojas, vairuodamas automobilį susidūrė su priekyje ta pačia kryptimi važiavusiu ir sukančiu į kairę automobiliu BMW. Po susidūrimo automobilis AUDI A6 dar nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į šalikelėje stovinčius automobilius MAZDA ir SUZUKI. Eismo įvykio metu apgadinti viso keturi automobiliai, nukentėjo AUDI A6 automobilio vairuotojas, jam nustatytas krūtinės sumušimas, ir BMW vairuotojas, jam nustatytas galvos sumušimas, abu išleisti į namus, įvykio aplinkybės toliau yra tiriamos.

Išaiškintas 21 kelių eismo taisyklių pažeidimas: 1 neblaivus vairuotojas; 11 greičio viršijimų;  1 lenkimas sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje; 2 dviratininkų pažeidimai; 4 pėsčiųjų pažeidimai; 1 kitas KET pažeidimas.

Taisykles pažeidusiems vairuotojams ir pėstiesiems bus dalinamos žvakės (asociatyvi nuotr.)

Siekdama sumažinti pėsčiųjų žūčių skaičių keliuose, Lietuvos policija imasi netradicinių priemonių – Kelių eismo taisykles pažeidusiems pėstiesiems ir vairuotojams su protokolu įteiks ir žvakes. Akcija „Kiekvienas yra pėsčiasis“ vyks sausio ir vasario mėnesiais.

Naują priemonę pristatęs Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys sako, kad keliuose be atšvaitų tamsiu paros metu vaikštantys pėstieji gaus protokolą, atšvaitą ir žvakę. Žvakę gaus ir pėsčiųjų nepraleidžiantys vairuotojai, be to, jiems, kaip ir numato įstatymai, grės teisės vairuoti atėmimas. Policija tikisi, kad šios priemonės atkreips eismo dalyvių dėmesį ir kelyje jie elgsis atsakingiau.

Pastaraisiais metais žuvusiųjų keliuose nemažėja, o eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, netgi padaugėjo.

Komentarai

komentarai(-ų)