Nedarbas Alytaus mieste ir rajone šiai dienai siekia 14,4 proc.

Po kelių savaičių stabilumo rugpjūčio 17 dieną oficialus nedarbas Lietuvoje pasiekė 13,3 proc. Užimtumo tarnybos duomenimis, tai didžiausias rodiklis šiais metais.

FM99 pokalbis su Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėja V. Kamanduliene

Rugpjūčio 1-ąją nedarbas dar siekė 12,8 proc., nedirbo 221 tūkst. gyventojų, tuo metu dabar darbo neturinčiųjų beveik 230 tūkst., informuoja tarnyba. 

Dažniau į tarnybą kreipiasi smulkaus verslo atstovai: jie išsiima verslo liudijimus kelioms dienoms – tuomet jų statusas sustabdomas, o pasibaigus jų laikui, vėl jis atstatomas. Nuo rugpjūčio 1 dienos maždaug 5 tūkst. tokių žmonių įgijo bedarbio statusas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad dirbančių žmonių skaičius po karantino vėl auga, o šalies darbo rinkos padėtis yra kur kas geresnė nei daugelyje Europos šalių. 

Pasak jo, nedarbo rodikliai auga ne dirbančiųjų sąskaita, bet tų, kurie dirbo savarankiškai ir dabar registruojasi kaip bedarbiai arba bedarbių, iki tol nesiregistravusių Užimtumo tarnyboje.

Jis neatmetė, kad gali būti šia išmoka piktnaudžiaujama, tačiau tikino, kad Užimtumo tarnyba atidžiai stebi, kam pinigai išmokami. 

Nedarbas Alytuje auga

Pasak Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėjos Vaidos Kamandulienės, darbo pasiūlos augimui šią vasarą įtakos turi karantino ir ekstremalios situacijos apribota įmonių veikla, kai darbuotojai nedirbo arba buvo atleisti. Nedarbą skatino ir darbo paieškos išmokos.

Užimtumo tarnyba nuo metų pradžios registravo beveik  6 tūkst. darbo neturinčių Alytaus miesto ir rajono gyventojų. Nedarbas Alytaus mieste ir rajone šiai dienai siekia 14,4 proc. ir visgi yra 1,6 proc. aukštesnis nei šalyje. Pašnekovė, akcentuoja, kad vis gi nedarbo augimas buvo sparstesnis nei visoje šalyje.

Alytaus rajone šiuo metu bedarbio statusą turi beveik 2200. Alytaus mieste darbo ieško 4438 bedarbio statusą turintys asmenys.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Komentarai

komentarai(-ų)