Nulinė oro tarša ir Euro 7 standartas automobiliams – tarp Virginijaus Sinkevičiaus europarlamentarams pažadėtų būsimų darbų

Europos Parlamente Briuselyje vyksta Lietuvos kandidato į Europos komisarus klausymai. Europos Parlamento  (EP) Žuvininkystės komiteto pirmininkas, britas Chris DAVIES sveikindamas Virginijų Sinkevičių juokavo, kad jo pavardės teisingai neištars, todėl kreipsis tuo vardu, kuriuo vadino per trejus metus trukusias studijas Velse. Britas sukėlė juoko bangą salėje ir primindamas Brexitą, reaguodamas į V.Sinkevičiaus pastabą apie siekį dirbti kartu penkerius metus – “Ir aš norėčiau turėti tokią galimybę”, juokavo Jungtinės Karalystės atstovas, su kitais kolegomis netrukus turėsiantis palikti Europos Parlamentą.

Pirmosios Europos Parlamento narių reakcijos į Lietuvos kandidato į eurokomisarus Virginijaus Sinkevičiaus atsakymus palankios kandidatui – tviteryje ir klausymus stebinčiuose portaluose kritikos atsakymams nesimato, kaip, beje, ir buvo prognozuojama pasiruošimą stebinčių specialistų. Jaudulį nugalėjęs kandidatas vėliau į klausimus atsakinėjo gana tvirtai.  Sėkmingai išsisuko ir nežinodamas atsakymo apie neterminę radiaciją sakydamas, kad apsirengęs visada konsultuotis su mokslininkais ir Pasaulinė sveikatos organizacija visada pasirengusi duoti mokslinius patarimus.

Virginijus Sinkevičius deleguojamas į Aplinkos ir vandenynų komisarus, tai itin plati sritis, todėl ir klausymus rengia iškart du labiausiai susiję EP komitetai – Žuvininkystės ir Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos. Kandidatui pateikiami 25 klausimai, vienam klausimui atsakyti skiriama 3 minutės. Prieš klausimus kandidatui skiriama 15 min. prisistatymui.

Dėl V.Sinkevičiaus portfelio buvo daug diskusijų Lietuvoje, ar jis pakankamai svarbus mūsų šaliai, tačiau Briuselio koridoriuose ši sritis laikoma strategiškai itin svarbia ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu.

Prisitatydamas Virginijus Sinkevičius pažymėjo, kad toks paskyrimas, tai ir pasitikėjimo jo karta ženklas. Kalbėjo apie būtinybę “žaliąjį planą” paversti tikrove

Pabrėžė, kad prireiks europarlamentarų pagalbos siekiant tikslų, tarp kurių nulinė tarša ir žiedinė ekonomika.

Atsakydamas į europarlamentarų klausimus Lietuvos atstovas tikino sieksiantis bioįvairovės strategijos nepamirštant derinti su kitomis sritimis, kurios bioįvairovę mažina, tokiomis kaip transportas, žemės ūkis ir pan. Anot jo, negalima išsikeliant didelius ateities planus aplinkai, taikyti tą pačią techniką žemės ūkyje.

Vienas iš klausimų buvo apie priemones oro taršai mažinti, į ką V.Sinkevičius atsakė, jog siūlys švaraus oro veiksmų planą su nuline taršos tolerancija. Paminėjęs, kad nuo oro taršos kasmet miršta 400 tūkst. piliečių ES ir ekonomikai tai kainuoja 24 mlrd., jis teigė esąs atviras ir galimybėsm įvesti naują euro 7 standartą automobiliams.

Atsakinėdamas į Žuvininkystės komiteto narių klausimus V.Sinkevičius pabrėžė būtinybę užtikrinti kartų kaitą šiame sektoriuje bei užtirkinti vienodas veiklos sąlygas, svarbu sustabdyti neteisėtą nereguliuojamą ir nedeklaruojamą žvejybą – užtikrinti kovą su šia problema. 

Būsimam komisarui tenka atsakinėti į pačius įvairiausius klausimus, pradedant nuo žvėrių kvotų, vaistų kiekį dirvožemyje, žuvų sveikatą ir bisfenolio, kuris veikia endrokrininę sistemą ir kenkia vaikams, reguliavimą, plastiką vandenyne ir skalbimo mašinose ar jaunimo švaistomus drabužius.

Klausymus tiesiogiai galima sekti:

https://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/committees/video?event=20191003-1430-SPECIAL-HEARING-2Q2

Komentarai apie atsakymus:

https://www.politico.eu/article/european-commissioner-hearings-day-4-live-blog-paolo-gentiloni-kadri-simson-virginijus-sinkevicius-johannes-hahn-margaritas-schinas-dubravka-suica/

Tviterio srautas iš komisarų klausymų:

http://www.epnewshub.eu/index.html#/?_k=am1nyp

Lietuvos europarlamentaras Liudas Mažylis uždavė klausimą apie gyvūnų rūšių populiacijos reguliavimą, ar turėtų šalys tai galėti spręsti patys. Virginijaus Sinkevičiaus atsakymas buvo primenant kokias galimybes dabar turima ir kad ir šiuo metu savireguliacija galima, kaip ir apsaugos priemonės nuo gyvūnų rūšių, kurios kenkia žemdirbiams, tokių kaip vilkai ar žvejus gąsdinantys kormoranai.

Interviu su klausymus rengiančių komitetų vadovais:

Komentarai

komentarai(-ų)