Nuo kitų metų būtiniausius vaistus bus galima įsigyti ne tik vaistinėse

Tam tikrų nereceptinių vaistų nuo sausio 1 dienos bus galima įsigyti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė anksčiau sakė, kad alternatyvios pardavimo vietos sudarys žmonėms palankesnes sąlygas įsigyti reikiamų vaistų, kai artimiausia vaistinė yra toli arba uždaryta, o nedelsiant reikalingi vaistai lengviems simptomams šalinti. Tiesa, akcentuojama, kad įsigyti bus galima tik ribotą kiekį vaistų.

Nuo kitų metų būtiniausius vaistus bus galima įsigyti ne tik vaistinėse (asociatyvi nuotr.)

„Alternatyviose prekybos vietose bus leidžiama įsigyti tik ribotą kiekį vaistų, reikalingų nesudėtingiems negalavimams šalinti, pavyzdžiui, tuos, kurių sudėtyje yra paracetamolis, ibuprofenas“, – SAM pranešime anksčiau cituota K. Garuolienė.

Būtent todėl, pasak jos, svarbu užtikrinti, kad pacientai mažmeninės prekybos vietose nebūtų skatinami įsigyti jiems nereikalingų vaistų ir juos neracionaliai vartoti.

Savitarnos skyriuose nebus galima laikyti ir parduoti vaistų, teikti farmacinę ar reklaminę informaciją, etiketėse skelbti nuolaidų, o vaistų kainos negalės būti didesnės nei vaistinėse. Ant vaistų pakuočių, pagal SAM pranešimą, pirkėjai matys galutinę kainą, o juos įsigyti galės tik vyresni nei 16 metų asmenys ir tik vieną to paties preparato pakuotę.

Užtikrinant saugumą, prekybos vietose bus galima prekiauti ne visais nereceptiniais vaistais, o tik tais, kurie atitinka įstatyme nustatytas sąlygas ir yra įtraukti į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) tvirtinamą sąrašą. Į jį bus įtraukti vaistai, skirti suaugusiesiems arba vaikams nuo 12 metų, su viena veikliąja medžiaga, mažiausiomis galimomis pakuotėmis ir tik tam tikrų dažniausiai vartojamų grupių vaistai nuo uždegimo, priklausomybei nuo tabako gydyti, antiseptiniai vaistai bei vietiškai vartojami vaistai, skirti burnos ertmės ir ryklės ligoms gydyti, kurių sudėtyje nėra etanolio.

Komentarai

komentarai(-ų)