Nuo pirmadienio Alytuje nuotolinis mokymas – 457 vaikai neturi tokios galimybės

Nuo pirmadienio Alytuje – nuotolinis mokymas mokyklose ir neformaliojo ugdymo įstaigose. 457 vaikai Alytuje neturi arba turi ribotas galimybes mokytis nuotoliniu būdu.

Pokalbis su Švietimos ir sporto skyriaus vedėju Vytuoliu Valūnu

Kiekviena mokykla įsivertindama situaciją, pateikusi tuos visus skaičiukus tiek mūsų Švietimo ir sporto skyriui, tiek ir ministerijai, turėjo nedelsdama nelaukti, kol iš dangaus pasipils dovanos, o turėjo imti ir organizuoti tą procesą, o šiandien iki darbo dienos tėvams pranešti kas bus daroma,” – kalbėjo švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

“Jeigu šeimoj yra kompiuteris, yra interneto ryšys, yra kompiuteris, yra galimybės dirbti nuotoliniu būdu, tai aš manau čia problemos nėra. Bus problemos ten, kur arba kažko neturės arba nieko neturės, tai čia jau bus problemos ir čia jau yra kiekvienos įstaigos reikalas, kad susitvarkyti taip, kad būtų ta problema išspręsta,” – sako V.Valūnas.

Vytuolis Valūnas

Anot švietimo skyriaus vedėjo, kadangi mokyklose kompiuteriai šiuo metu nenaudojami, todėl juos galima perduoti vaikams naudotis namuose.

Mokiniams, kurie pirmadienį visgi neturės galimybės mokytos nuotoliniu būdu, kol tai bus išspręsta, užduotys bus perduodamos per tėvus.

Visgi “Drevinuko” darželio – mokyklos direktoriaus konkursui laiko surasta, anot V.Valūno, tai daro kitas skyrius ir viskas vyksta įstatymų nustatyta tvarka, o atrankos vykti dabar negalės.

Lietuvoje 35 tūkst. moksleivių neturi namuose prieigos prie interneto ar net pačio kompiuterio. Pasak Švietimo ministro, tai yra toks pat skaičius, kaip ir vaikų, gaunančiųjų nemokamą maitinimą mokyklose.

FM99 past. – moksleivių, neturinčių galimybės mokytis nuotoliniu būdu skaičių, gavome po laidos el.paštu.

Komentarai

komentarai(-ų)