Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Nuo pirmadienio Lietuvoje ims veikti vidutinio greičio matuokliai

Nuo pirmadienio Lietuvoje ims veikti vidutinio greičio matuokliai. 25 vidutinio greičio matuoklių sistemos, iki šiol tik fiksavusios pažeidimus, nuo pirmadienio duomenis apie juos perduos Administracinių nusižengimų registrui.

„Pačios sistemos jau buvo fiziškai įrengtos, tik buvo iškilęs ginčas dėl jų pirminės metrologinės patikros. Vėliau, kaip jau skelbta, paskelbėme naują konkursą, dalyvavo kitos kompanijos, Vilniaus metrologijos centras laimėjo konkursą ir per sutartyje numatytą mėnesį atliko pirminę metrologinę patikrą“, – paaiškino Lietuvos automobilių kelių direkcijos laikinasis vadovas Vitalijus Andrejevas.

Nuo pirmadienio Lietuvoje ims veikti vidutinio greičio matuokliai (lra nuotr.)

Visoje Lietuvoje išdėstytos 25 sektorinio greičio matuoklių sistemos matuos vidutinį transporto priemonių greitį tam tikrose kelių atkarpose, o eismo pažeidėjai sulauks baudų.

Šios sistemos veikimo principas paprastas: viena kamera užfiksuoja automobilį ir važiavimo pro ją laiką, o kita –  tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų ir ruožo pradžioje bei pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį. Jį viršijus, formuojamas pažeidimo protokolas.

Prieš įvažiuojant į kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą, vairuotojus įspės specialūs kelio ženklai, informuojantys apie greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį.

Automobilių kelių direkcijos duomenimis, daugiausia tokių matuoklių – po šešis – įrengta aplink Vilnių ir Panevėžį, po keturis – valstybinės reikšmės keliuose aplink Prienus ir Marijampolę.

Anot V. Andrejevo, pažeidimo protokolai bus siunčiami įprastai, kaip ir stacionarių matuoklių atveju, taip pat galios kelių kilometrų per valandą metrologinė paklaida vairuotojų naudai.

Be pirminio tikslo – matuoti vidutinį transporto priemonės greitį, ateityje matuokliais bus galima tikrinti, ar automobilis yra draustas, ar atlikta jo techninė apžiūra ir ar nėra ieškomas kitose valstybėse. Taip pat planuojama, kad sistema leis patikrinti, ar transporto priemonių vairuotojai sumokėjo kelių mokesčius.

Lietuvos automobilių kelių direkcija atkreipia dėmesį, kad greičio palaikymo sistemos tikslas nėra bausti, svarbiausia – užtikrinti eismo saugą bei skatinti vairuotojus važiuoti leistinu greičiu, nes  greičio viršijimas yra viena iš pagrindinių skaudžių eismo įvykių priežasčių.

Pirminiais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...