P.Auštrevičius: V.Tomaševskis neatstovauja oficialios EP delegacijos su Baltarusija pozicijos

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Pro Baltarusijos sieną į Lietuvą kasdien atvyksta migrantai, Rūdininkuose vyko neramumai tarp žmonių, nusistačiusių prieš migrantus, ir policijos. Atsirado ir politikų, reiškiančių nuomones, kad su Baltarusija reikia kalbėtis. Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio, kuris yra ir Europos Parlamento delegacijos su Baltarusija pirmininko pavaduotojo pareiškimas, kad reikia keisti užsienio politiką iššaukė reakcijas. Apie tai ir kitus įvykius Baltarusijoje FM99 kalbino europarlamentarą Renew/Atnaujinkime Europą frakcijos narį  Petrą Auštrevičių.

Klausyti pokalbį
Europarlamentaras Petras Auštrevičius

Europarlamentaras P.Auštrevičius sako, kad V.Tomaševskis tikrai neatstovauja oficialios EP delegacijos Baltarusijoje nuomonės, o delegacijos pirmininko nuomonė atitinka Lietuvos oficialią poziciją.

‚‚Mūsų požiūriai niekad nesutapo, jis visada turėjo kažkokį ypatingą požiūrį. Turiu pasakyti, kad 2020 metų vasario mėnesį, kai vyko paskutinė EP delegacija Minske, jau tuo metu mes susikirtome apibūdindami Europos Sąjungos politiką Baltarusijos atžvilgiu. Kuo jis remiasi aš nelabai galiu paaiškinti, jis kalba apie kažkokį dialogą, bet koks gali būti dialogas, tegul jis pasikalba su S.Cichanouskaja ir ji jam puikiai paaiškins, kas vyksta Baltarusijoje”, – kalbėjo P.Auštrevičius.

Europarlamentaras teigia, kad daug svarbiau stengtis bendrauti su baltarusių tauta, o ne su Baltarusijos diktatoriumi ir žmonėmis, kurie jį palaiko. P.Auštrevičius patikino, kad Europos Parlamentas nepamiršo Baltarusijos:

‚‚Bent jau pas mus nėra tos apgaulingos ramybės, mes jaučiame spaudimą, kiekviena para atneša kone šimtą nelegalių migrantų ir tas spaudimas ko gero tik didės. Žinome, kad pirmasis dialogas su Irako valdžia nepavyko ir girdime, kad tų vadinamųjų komercinių reisų padaugės, tai reiškia, kad potencialių nelegalių migrantų skaičius Baltarusijoje augs. (…) Sakyti, kad kažkur suklydome ir kažką padarėme ne taip, neverta, tai įneš tik dar daugiau sumaišties, nesiblaškykime, mūsų sprendimų laukas yra labai siauras, o, kad mes anksčiau gyvenome kažkokiomis iliuzijomis ir nepadarėme reikalingų darbų, tame tarpe ir nesustiprinta sienos apsauga, tai turiu ir aš tą patvirtinti”, – kalbėjo P.Auštrevičius. Europarlamentaras sako, kad ne Lietuva turėtų kalbėtis su Irako valdžia, tai turėtų daryti Europos Sąjunga ir JAV, nes norint išspręsti problemą, reikia daryti spaudimą iš visų pusių. Derybos su Iraku dar neprasidėjo, nes ši valstybė labai nestabili. Lietuva taip pat turėtų stengtis kalbėtis su Turkija, kelti tikslius reikalavimus, priminti atsakomybes ir nepadarytus darbus, sako europarlamentaras.

Pasak pašnekovo, dabar Lietuvoje trūksta komunikacijos su pasienio savivaldybių gyventojais, bendravimo trūkumas sukelia dar daugiau sumaišties:

‚‚Be jokios abejonės komunikacija yra esminis klausimas, svarbu paaiškinti žmonėms iš anksto, o ne post factum, kokie veiksmai yra daromi, kokias pasekmes tai turės vietos bendruomenei, kas bus statoma, kas ten gyvens, koks skaičius pabėgėlių ir panašiai, tai turėtų būti ne vieno ministro ar pareigūno darbas, tai turėtų būti valstybinė kalba (…) kuo daugiau aiškumo žmonėms bus pateikta pirmoje stadijoje, tuo bus mažiau sąmyšio”, – kalbėjo P.Auštrevičius.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP grupe Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Komentarai

komentarai(-ų)