Padėka fotografams ir Alytaus fotografijų albumo leidėjams

Alytus iš paukščio skrydžio, sustabdytos įvairių renginių akimirkos ar kasdienis alytiškių gyvenimas – visa tai galima išvysti bevartant naują Alytaus fotografijų albumą, kuriame išspausdinti Alytaus fotografų užfiksuoti miesto vaizdai.Už puikias nuotraukas ir puikų Alytaus miestą reprezentuojantį albumą fotografams ir leidėjams gruodžio 4 d. Alytaus miesto savivaldybėje vykusio susitikimo metu padėkojo Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas ir mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė.

Fotografų pagerbimas 016

„Šis albumas susilaukė teigiamų atsiliepimų. Išvydę nuotraukose įamžintus Alytaus miesto vaizdus, daugelis nustemba ir sako, kad Alytų mato dar gražesnį nei jį mato kasdien. Nuoširdus ačiū Jums“, – Alytaus miesto savivaldybės vardu dėkojo mero pavaduotoja N. Makštutienė. Šiuo metu išleista 1200 albumo egzempliorių, tačiau, pasak mero pavaduotojos, ateityje šis albumas bus išleistas pakartotinai.Fotografijų albume išspausdinti 11 Alytaus fotografų Algio Adomaičio, Fausto Augustino, Loretos Baliukynienės, Zenono Bulgakovo, Povilo Jaro, Viliaus Kuchalskio, Dariaus Minsevičiaus, Vytauto Stanionio, Zitos Stankevičienės, Zenono Šilinsko ir Galinos Tamošiūnienės užfiksuoti Alytaus miesto vaizdai. Albumą išleido UAB „Diza“, o pratarmę leidiniui parašė Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė. To paties projekto lėšomis buvo išleistas ir naujas filmas apie Alytaus miestą, kuris buvo parodytas visiems susirinkusiems.

Fotografų pagerbimas 065

Šio susitikimo metu Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas ir mero pavaduotoja N. Makštutienė pasveikino fotografą Vytautą Stanionį, kurio dėka Alytaus miesto vardas skambėjo Paryžiuje.Prieš keletą savaičių šiame mieste vykusios fotografijos meno mugės metu pirmą kartą buvo pristatyti Lietuvos fotomenininkų leidiniai ir įvairūs fotografijos katalogai. Mugės metu buvo organizuotas tarptautinis fotografinių knygų konkursas. Šio konkurso metu V. Stanionio albumas „Nuotraukos dokumentams“ buvo atrinktas į dešimtuką iš daugiau nei 800 pretendentų ir buvo apdovanotas tarptautinio konkurso „Fotografijos metų knyga 2014″ specialiuoju prizu. Vytauto V. Stanionio albumą kūrusi komanda: dizaineris Tomas Mrazauskas, leidėjas Gintaras Česonis (Kauno fotografijos galerija), nuotraukų redaktorius Raimundas Austinskas bei gamybos vadovai Regimantas Trinkūnas ir Mindaugas Šveikauskas (spaustuvė „Kopa“, Kaunas).Šią fotografijų seriją Vytautas V. Stanionis sukūrė 1987 m. naudodamas paso nuotraukų ruošinius, kuriuos atrado savo tėvo Vytauto Stanionio archyve.

Fotografų pagerbimas 034

Nuotraukos darytos 1946 m. sovietų valdžios užsakymu. Dėl medžiagų stygiaus vienoje fotografijoje atsidūrę du nepažįstamieji vėliau buvo išskirti kadruojant, užribyje paliekant biurokratiniam aparatui nereikalingas, tačiau dabar tokias įdomias, detales ir taip gaunant paprasčiausias nuotraukas dokumentams. Imdamasis tėvo archyvo eksploatacijos Vytautas V. Stanionis savotiškai sukuria „Nuotraukas dokumentams“ kaip reiškinį, aktualų iki šiol.

Komentarai

komentarai(-ų)