Paminėkite Kinų Naujuosius metus Druskininkuose!

Druskininkai – tarptautinis kurortas, atviras turistams iš įvairių šalių, todėl šalia tradicinių lietuviškų švenčių minėjimo siūlome susipažinti su kitų šalių tradicijomis ir suteikti galimybę miesto gyventojams ir svečiams patirti kitų kultūrų ypatumus – pramogaujant ir leidžiant savo laisvalaikį Druskininkuose.

18 val. Dangaus žibintų paleidimas Pramogų aikštėje (organizatorių nuotr.)

Lankytojai turės galimybę susipažinti su Kinų Naujųjų metų tradicijomis, sudalyvauti arbatos gėrimo ceremonijoje. Skambant tradicinės kinų muzikos garsams – pasigėrėti kvapą gniaužiančiais kovos menų meistrų pasirodymais, tarp kurių ir pasirodymas su kardais. Kurorto lankytojams siūlome atlikti sveikatinimo pratimus – kartu su šios srities specialistais iš Kinijos!

Iki vasario pabaigos kiekvienas besidomintis galės aplankyti net tris skirtingas fotografijų parodas: „Įspūdžiai iš Kinijos“, „Kinų hieroglifų menas“ ir „Konfucijaus išmintis“.

Viską vainikuos įspūdingas kiniškų žibintų į dangų leidimo reginys, Pramogų aikštėje. Žibintus leis Druskininkų švietimo įstaigų auklėtiniai kartu su savo tėveliais ir kiti miesto bendruomenės nariai. Miesto gyventojai ir kurorto svečiai taip pat kviečiami prisijungti!

Kinų Naujųju metų renginio programa Druskininkuose:

Vasario 9 d. šeštadienis:

16 val. Fotografijų parodos „Įspūdžiai iš Kinijos“ atidarymas. Žymus lietuvių fotografas Vytautas Daraškevičius supažindins su spalvinga, kupina kontrastų Kinija. Parodoje galime pamatyti tiek stebuklingus gamtos peizažus, tiek gatvės judėjimą, jos gyventojus bei kultūrinio paveldo statinius.

Vieta: Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ II a. vestibiulis. Fotografijų paroda bus eksponuojama nuo vasario 8 iki 28 d.

Parodos metu:

  • Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko sveikinimo žodis.
  • Parodos autoriaus Vytauto Daraškevičiaus sveikinimo žodis.
  • Kinų tradicinės muzikos atlikėjų pasirodymas.
  • Kinų Naujųjų metų tradicijų pristatymas – viešbučio „Flores“ žiemos sode (įėjimas iš Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ vestibiulio).
  • Kinų kovos menų pasirodymas (atlikėjai Liang Wenming ir Dou Yachen Qigong).
  • Kinų sveikatinimo pratimų sistemos pristatymas ir praktika.
  • Kinų arbatos ceremonija ir tradicinė kinų muzika.
  • 18 val. Dangaus žibintų paleidimas Pramogų aikštėje. Kviečiame prisijungti  visus norinčius!

Vasario 8-28 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje veiks Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto parengta paroda ,,Konfucijaus išmintis‘‘.

Vasario 8-28 d. Druskininkų miesto muziejuje vyks Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto paroda „Kinų hieroglifų fenomenas“.

Komentarai

komentarai(-ų)