„Papasakok man“ – Aurimas: „sapnuoju įspūdžiais“. Apie gyvenimą nematant

„Valia – tai silpną regintįjį nešantis stiprus neregys“ – Artūras Šopenhaueris.  Susimąstyti verčianti frazė, kaip ir „Papasakok man“ laidos herojaus Aurimo Ramono gyvenimas. Aurimas – neregys, tokiu negimė, o tapo po vaikystėje patirtos traumos.

Niekada neturėjau galimybės pasikalbėti su neregiu, tačiau visada norėjau sužinoti, kaip nematantys žiūri filmus, vertina grožį ar tai jiems svarbu, kokius sapnus regi ar mėgsta spalvas? Todėl pažintį su Aurimu priėmiau, kaip dovaną suteiktą man, kad dar truputį labiau pažinčiau pasaulį.

Pagalvokite, juk kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Taip nutiko ir man, ir Aurimui, ir „Papasakok man“.  Apie ką aš? Tuoj papasakosiu. Nežinau ar pastebėjote, bet pokalbių laida „Papasakok man“ jūsų ausis kutena jau maždaug metus: „Sveiki, mieli klausytojai, čia aš Vija ir laida „Papasakok man“ ir t.t.“, – taip pradedu ketvirtadienio vakarus radijo stoties FM99 eteryje.

„Valia – tai silpną regintįjį nešantis stiprus neregys“

Po antrosios ar trečiosios laidos gavau liaupsinančią žinutę į savo „Face book“ paskyrą. Nustebau, žinoma atsakiau į ją, padėkojau, pažadėjau nenuvilti klausytojų ir t.t. Galvojau tuo pasibaigs bendravimas, bet taip nenutiko. Po kiekvienos laidos sulaukdavau žinutes su pastebėjimais, patarimais, kartais kritika, na ir pagyrimais. Pasidarė įdomu, kas tas Aurimas, kuris man rašo. Kas tas žmogus, kuris taip įdėmiai klauso. Pradėjome bendrauti.

 „Ar aš tau minėjau, kad nematau?“, – po kurio laiko, visai netikėtai, lyg tarp kitko, paklausė Aurimas. Ne, jis neminėjo, bet tuo klausimu atsakė į man ramybės nedavusią mintį, kodėl jis taip įdėmiai klauso. Klauso, nes nemato.

Aurimas veiklus ir atviras, jis – sūnus mamai, tėtis dukrai, kasdien eina į darbą, miksuoja muziką, žiūri filmus, tvarkosi namus, gamina valgyti, sapnuoja sapnus ir daro viską, ką darome mes. Ar sunku gyventi nereginčiam žmogui vienam, ar įmanoma išmokti šokti, kaip suprasti nematant, kad jau iškepė kiaušinienė ir dar aibė klausimų, į kuriuos jis ir atsakė laidoje „Papasakok man“. Pasiklausykite įrašo. Man buvo labai įdomu, tikiuosi bus ir jums.

Šilčiausi linkėjimai,

Vija.

P.S. Aurimo (Aurram) miksuojamos muzikos galite pasiklausyti štai čia: https://www.mixcloud.com/AurRAm/aurram-ir-deivas-white-mixtape-nr-2-2020-11-03/?fbclid=IwAR270oMrI-KpqiBC5_-o2q12ZfSBMuGv-EdXbcKYMe9y–_G6T051ohh5iI

Komentarai

komentarai(-ų)