Paramos jaunoms šeimoms įstatymas aplaistytas ašaromis

Dėl subsidijos jaunoms šeimoms pirmam būstui regionuose per tris dienas kreipėsi 840 jaunų šeimų, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Alytuje prašymų šiuo metu gauta jau 26. Tuo tarpu Alytaus rajono savivaldybei per tris dienas pateikta 19 prašymų jaunų šeimų, norinčių gauti finansinę paramą pirmajam būstui įsigyti. Paramos prašo 5 šeimos iš Alytaus rajono, po vieną iš Prienų ir Pasvalio rajonų. Daugiausia 12 prašymų gauta iš Alytaus miesto gyventojų. Savivaldybei pateikti 6 prašymai dėl pirmojo būsto įsigijimo Alytaus seniūnijoje, 5 Alovės seniūnijoje, 3 Nemunaičio seniūnijoje, 2 Punios seniūnijoje, 1 Krokialaukio seniūnijoje, 1 Simno seniūnijoje, 1 Miroslavo seniūnijoje.

Plačiau apie paramą šeimos klausykite laidoje „Gyvas miestas“. Laidoje kalbėjomės su Alytaus miesto savaivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vadėja Auksė Juoniene bei  Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaite. Ar visos šeimos gaus paramą? Kokie yra atrankos kriterijai? Ar bus patenkinti visų šeimų lūkesčiai? Auksės Juonienės teigimu sistema neveikia tinkamai, kai kurie gyventojai nusivylė ir netgi su ašaromis akyse atvyksta į savivaldybę prašydami pagalbos.

Ministerijos duomenimis, iš visų pateiktų prašymų 46 proc. prašymų buvo iš jaunų šeimų su vienu vaiku, 27 proc. – su dviem vaikais, 23 proc. – be vaikų ir 4 proc. – su trimis ar daugiau vaikų.

„Iš pirminių skaičių matome, kad regionuose egzistuoja didelis poreikis būstui, nes net 542 prašymai pateikti norint įsigyti būstą ne prie didmiesčių“, – pranešime spaudai teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Daugiausiai – 111 prašymų pateikta Kaune, Klaipėdoje – 73, Vilniaus rajono savivaldybėje – 67, Panevėžyje – 47 prašymai.

Alytuje prašymų iš jaunų šeimų gauta jau virš 20

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, kuris sudaro sąlygas jaunoms šeimoms gauti subsidiją, skirtą pirmojo šeimos būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti.

Pretenduoti į finansinę paskatą gali jaunos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama nėra vyresni nei 35 metų. Jaunos šeimos nariai turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą.

Finansinė paskata teikiama jaunoms šeimoms pirmajam būstui pirkti ar statyti. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Sklypo įsigijimui, kuriame jauna šeima planuoja statyti būstą, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

Finansinėms paskatoms pirmajam jaunų šeimų būstui šiais metais numatyta 2 mln. eurų, 2019 m. – 4 mln., 2020 m. – 4 mln. eurų, 2021 m. – 4 mln. eurų. Tačiau numatytos lėšos bus koreguojamos įvertinus realų jaunų šeimų poreikį į būstą regionuose ir valstybės biudžeto galimybes.

Komentarai

komentarai(-ų)