Pasakyk, ka galvoji apie COM MOON A

Pirmoji teatrinė naktis buvo skirta naujai besiformuojančiai jaunai, smalsiai, potyrių ir pažinimo „alkanai“ komunai, kurią mažiau žavi tradicinis teatras, tačiau „veža“ ekspresija, pokalbiai, kūrybinės dirbtuvės.Ką po pirmosios nakties teatre sakė Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė

 

Naktį atidaryti teatro duris – tai visiškai nauja praktika Lietuvoje. Pasirinkęs inovatyvų sprendimą Alytaus miesto teatras pataikė į dešimtuką.  Per 600 jaunų ir jaunatviškų teatro mylėtojų čia susirinko atrasti ir pažinti, bendrauti ir vertinti.  Amžiaus cenzas nebuvo nurodytas, tačiau  sužavėjo tai, kad vyriausiam COM•MOON•A dalyviui buvo per 60 metų. Nuolatiniai kultūrinio vyksmo sekėjai ir organizatoriai pastebėjo, kad šioje naktyje buvo nemažai ir atvykusių iš kitų miestų žiūrovų. Beje,  dar vienas išskirtinis COM•MOON•A  žiūrovo bruožas – šviečiantis veidas.Vienoje teatrinėje naktyje sutilpo 5 spektakliai, 3 koncertai, pažintiniai pasivaikščiojimai po teatrą, žvelgiant į sceną nuo palubių, judesio edukacijos, kino seansai, skaitymai.

Oganes Arakėlian

Naktis teatre, be abejonės, yra ryškiausiai sužibusi žvaigždė Dzūkijos kultūros padangėje. Yra dalykų, kuriuos reiktų kooreguoti, bet patį įvykį kartoti būtina. Teatras ne ta vieta, kur reikėtų leisti pilstyti alų į plastikinius bokalus ir vėliau toleruoti valkiojimasi su jais po visą pastatą. PRIVALOMA atsakingai parinkti spektaklius tokiai nakčiai. Jei renginys skirtas jaunimui tai psicholiginis trileris „Nekrozė“ yra ryškiai per sudėtingas kūrinys. Galiu lažintis, kad daugiau nei 50 procentų moksleivių nelabai suprato ką žiūrėjo. Nelabai supratau koks tikslas buvo įtraukti tokį spektalį kaip „Antikristas“, jis net negalėjo būti rodomas be apribojimo N-18. Aktoriams dešimt balų už darbą, o režisierius Areima pretenduoja patekti į labiausiai nepatinkančių kūrėjų sąrašą.

Kristina Kelminskaitė Klemanskienė

Renginys viršijo lūkesčius. 🙂 Labai smagu buvo vienoje vietoje matyti tiek daug kultūringo Alytaus jaunimo. Sau patinkantį renginį galėjo rasti įvairaus amžiaus naktinėtojas. Pati atmosfera – užburianti, šilta, jauki. Tikiuosi užgimė dar vienas tradicinis renginys. 👍 AČIŪ organizatoriams!

Benas Šarka

Unikali asmenybė Lietuvos teatro padangėje, performansų meistras Benas Šarka ir jo „vaidenimaisi“ buvo visiškai naujas reiškinys nakties žiūrovams. Jo teatriniai manevrai atrodė „kosmiški“, sunkiai apčiuopiami ir  suprantami. Tačiau neliko nepastebėta, kad šio menininko viešnagė Alytuje – didelė dovana, atverianti žiūrovui kitokį pažinimą.

Kartu su patekėjusiu mėnuliu iš lapkričio 4-osios į 5-ąją, nuo 7 vakaro iki 7 ryto, duris atvėręs Alytaus miesto teatras pakvietė „naktinėti“ teatro erdvėse. Čia vyks vaidenimaisi, skambėjo muzika, sukosi kinas, įtraukė jaunimui skirti spektakliai, o interaktyvios ekskursijos nuvedė į žiūrovui nepažįstamas teatro erdves. Veikė grimo, judesio pamokos, naktiniai skaitymai, aktorinio meistriškumo trenažai, emocijas stiprino laiko ir šviesos kapsulė.„COM•MOON•A programa tikrai ypatinga, ji buvo skirta jauniems žmonėms ne tik amžiumi, bet ir širdimi. Renginiai vyko visą naktį, tad išalkusi siela buvo pamaitinta, o kūną sustiprino kritiko pusryčiai“, – sakė Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Pirmoji naktis – pirmasis prizas

Šiemet įteiktas pirmasis COM•MOON•A. prizas. Kaip sakė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, „Nakties dalyvių, komisijos, kurioje dirbo teatro kritikai A. Jevsejevas bei  komedijų festivalio komisijos pirmininkė L. Klusaitė,  festivalio meno vadovas E. Koršunovas, ir žiūrovų nuomonės sutapo. Simbolinis piniginis prizas iškeliavo į  plataus meninio profilio sindikato „Bad Rabbits“ rankas“.  „Klubas Žalia“ tapo ankštas, o jaunųjų menininkų parodytas interaktyvus spektaklis „Vienatvė 1991″ subtiliai įtraukė žiūrovus į  spektaklio kūrimą, paliko artumą ir šilumą.

Kas sakė, kad žiūrovai teatro salėje nešoka ir kiaušinienė neskani?

Didžioji Alytaus miesto teatro scena buvo skirta muzikai. Pirmieji joje pasirodė  jaunieji muzikos talentai Aurėja Sinkevičiūtė, merginų trio Simona Kuodytė, Gabrielė Juozapavičiūtė, Gabrielė Fišerytė. Scenoje skambėjo Uosio Galkevičiaus ir Alytaus muzikos mokyklos grupės „Just Do It“ dainos.Vėliau subtilioji Alina Orlova žiūrovus įtraukė į savo kūrybos kelionę. Žavėjo viskas: „deganti“ plaukų spalva, fortepijono garsai, trumpi minčių intarpai ir atviras reagavimas į aplinką. Dalis žiūrovų sakėsi atvykę būtent į Alinos Orlovos koncertą.Gerokai po vidurnakčio į sceną užlipo populiarumo „pakilimo take“ esantys „Ministry of Echology“. Pirmieji muzikiniai akordai „pakėlė ant kojų“ visą salę ir nepaleido iki pat koncerto pabaigos.Groti teatre naktį – visiems muzikantams buvo pirmoji patirtis, tad, anot jų, jausmas ypatingas, visiškai kitoks. Beje, neliko nepastebėtas žiūrovų šiltumas ir atviras priėmimas.  Netradicinis kultūrinis įvykis baigėsi netradiciškai – „kritiko kiaušiniene“.  Ji išties buvo skani – tiek pakalbių, tiek tiesiogine prasme. Vienas jaunas žmogus pastebėjo „namie aš tokio maisto nevalgau, bet čia skanu“.

Tad, kaip ir buvo žadėta – pamaitintas kūnas ir siela.

Ar bus kita COM•MOON•A?

Šis klausimas dar nesibaigus pirmajai nakčiai teatre užklupo organizatorius. O kaip sakė Alytaus teatro direktorė Inesa Pilvelytė: „Daugelis renginių praėjo gerai ir labai gerai buvo sutikti.  Nakties dalyviai, jaunimas – visi prašo, reikalauja, kad renginys būtų tęstinis ir kitais metais vyktų.“Pažadai nedalijami, tačiau mintyse kuriami planai.Kaip pastebėjo direktorė, dar neaptarus šios COM•MOON•A  nakties rezultatų, komanda jau svarsto ir  kelia idėjas, kas galėtų būti naktį teatre kitąmet.  COM•MOON•A  galime kurti drauge.

Pasakyk, ką galvoji apie COM MOON A? Naktis baigėsi – emocijos kunkuliuoja.

Teatrų festivalis COM•MEDIA rekomenduoja!

Kauno miesto kamerinis teatras pristato spektaklį „KOREKTŪROS KLAIDA“. Tai 2 dalių dokumentinė satyra, kviečianti pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė…

 

Komentarai

komentarai(-ų)