Pasaulinę kovos su vėžiu dieną pokalbis su Danguole, moterimi, nugalėjusia šią ligą du kartus

Danguolė įsitikinusi, jog tik sekdama gydytojų rekomendacijomis ir patarimais, nenukrypdama nuo tradicinės medicinos du kartus laimėjo kovą su onkologine liga. Tačiau po artimos draugės netekties, su žmonių savanaudiškumu ir nesąžiningumu nepajėgusi susitaikyti Danguolė, įkūrė grupę socialiniame tinkle – „Diagnozė vėžys – pasikalbėkime“.  

Kyla klausimas, kuo susiję socialiniai tinklai ir medicina?  Labai tampriai, nes žinios apie sunkią ligą palaužtas žmogus, dažnai ima ieškoti pagalbos, atsakymų į klausimus, stebuklingų receptų  ir patarimų interneto ir socialinių tinklų erdvėje. O tie, kas pelnosi iš nelaimių su entuziazmu parduoda sveikatą internete ir tuose pačiuose tinkluose. 

Danguolė

Taip nutiko ir Danguolės bičiulei, kuri įkliuvo į pseudo gydytojų rankas. Sužinojusi apie ligą pradinėje jos stadijoje, moteris sugebėjo taip ją apleisti, kad turėdama visas galimybes pasveikti, tiesiog mirė. Kodėl? Dėl to, kad patikėjo stebuklingu natūraliu gydymosi metodu, patikėjo augalų ir grybų užpilų galia bei nusikaltėliais propaguojančiais tokius gydymosi būdus. 

O kiek dar tokių nelaimėlių, kaip Danguolės draugė yra ar buvo? To nesužinosime, tačiau yra juk būdai užkirsti kelią tokiam begėdiškam pasipelnijimui. Vieną tokių būdų atrado Danguolė, tai viešas dalijimasis patirtimis, žiniomis, gerąja praktika socialinio tinklo grupėje. Administratorė griežtai draudžia jos sukurtoje grupėje reklamuoti bet kokius preparatus ar alternatyvios medicinos būdus, tačiau skatina dalintis patirtimi, užduoti klausimus ir sužinoti ne vieną nuomonę žmonių, kurie per TAI praėjo. 

Danguolė ir pati noriai dalyvauja diskusijose, pataria ir tai daryti ją įgalina patirtis – du kartus nugalėtas vėžys. Pabuvusi komoje, pabraidžiojusi užribyje Danguolė atrado dailininkės talentą ir malonumą gyventi, atrandant mažus džiaugsmus. 

Moteris perspėja, sužinoję apie savo ar artimo žmogaus onkologinę diagnozę, nepulkite ruoštis laidotuvėms, ši liga nugalima. Tačiau niekada ir nesakykite, jog viskas bus gerai, nes niekas nežinome, kaip bus. Tiesiog, būkime dėmesingi vieni kitiems ir nepamirškime tradicinės medicinos. 

Daugiau apie onkologinę ligą nugalėjusios moters patirtis, taip pat jos patarimus išgirsite išklausę laidos „Papasakok“ man su Vija įrašą.

Projektas iš dalies finansuojamas Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo

Komentarai

komentarai(-ų)