Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – kūrybiški alytiškiai apie meną kurti

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Pasaulio alytiškių bendruomenės laidoje du kūrybingi ir įdomūs pašnekovai. Alytuje gimęs muzikantas, režisierius, kompozitorius Eimantas Belickas. Taip pat dizaineris Artūras Mažeika, kuris iš Vilniaus sugrįžo į gimtąjį Alytų, čia parsiviliojo ir savo draugę.

Eimantas Belickas yra muzikantas, režisierius, montažo režisierius, kompozitorius. Profesionaliai groja įvairiais instrumentais – smuiku, saksofonu, klarnetu, block feita. Pradėjęs muzikuoti su grupe Vynas. Buvęs grupės Airija narys. Taip pat kelerius metus grojo grupėje Naktinės Personos. Nuo 2000 m. groja Andriaus Mamontovo grupėje. 2006 m. su LT United užėmė 6-tą vietą Eurovizijoje Atėnuose. Dalyvavęs daugelio kitų Lietuvos grupių ir atlikėjų įrašuose ar koncertuose: SKAMP, Jurga Šeduikytė, Biplan, G&G Sindikatas, Erika Jenings ir kt.

režisierius Eimantas Belickas, žiūrovams pažįstamas ir kaip ilgametis montažo meistras, ir kaip puikus muzikantas (Andrius Seliuta vonRath nuotr.)

Šiuo metu Eimantas Belickas džiaugiasi naujausiu savo darbu –  filmu apie Juozą Tumą Vaižgantą. Viena ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių – Juozas Tumas Vaižgantas – energija, optimizmu ir tolerancija pelnė neprilygstamą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių. Pasak gruodį kino ekranus pasiekusio filmo apie Vaižgantą režisieriaus Eimanto Belicko, jis buvo gerokai aplenkęs laiką ir, tikrąja to žodžio prasme, laisvas žmogus.

„Senelis gražiai rašęs apie kaimiečius – maždaug toks buvo mokykloje susiformavęs mano įvaizdis apie Vaižgantą. Kurdamas filmą, atradau jį visai kitokį – veiklų, šmaikštų, autoironišką, laužantį kanonus ir išsiskiriantį gilia nuojauta. Jis vaikščiojo greitai ir kalbėjo greitai. Ne šiaip sau kauniečiai jį vadino „žilagalviu jaunuoliu“. Tumas žengė pirmose gretose šviesėjančios, nuo plūgo nueinančios Lietuvos. Jo biblioteka buvo pilna naujausių filosofijos leidinių, žodynas išskirtinis. Manau, sutikę jį šiandien nejaustume jokio kartų skirtumo. Tad ir filme norėjau jį priartinti, padaryti savą, šiuolaikišką, ne pakylėtą ant pjedestalo, kaip įprasta vaizduoti mūsų šimtmečio herojus. „Tumo kodeksas – ne pamokslavimas, o vieno žmogaus vertybių kodeksas – žmogaus, kuris gyveno atvirai sakydamas tiesą ir nelikdamas abejingas, – sako režisierius Eimantas Belickas, žiūrovams pažįstamas ir kaip ilgametis montažo meistras, ir kaip puikus muzikantas.

Dizaineris Artūras Mažeika (FM99 nuotr.)

Kitas laidos pašnekovas dizaineris Artūras Mažeika, kuris iš Vilniaus sugrįžo į gimtąjį Alytų, čia parsiviliojo ir savo draugę, jauna pora kuriasi čia. Artūras yra vienas iš Alytus/Myliu ženkliuko autorių.  Ženkliukas, kuriame meniškai persipina žodžiai „Alytus“ ir „myliu“ sulaukė milžiniško populiarumo. Dvilypis užrašas – brolių A. ir R. Gataveckų idėja. Ženkliuko vizualizaciją kūrė A. ir R. Gataveckų draugas, dizaineris Artūras Mažeika.

Kaip sako Artūras: „Alytaus ženkliukas atsirado iš gatvės vaikų – tai gatvės kultūros rezultas. Mes ir ankščiau kūrėme, darėme, tačiau ne viskas buvo garsu. Džiaugiamės atidavę pagarbą, mes padovanojome Alytaus ženklą ir visą komunikacijos sistemą, kuri riekalavo daug pastangų”.

O plačiau apie tai pasiklausykite pokalbio apie kūrybą su kūrybingais žmonėmis.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Šiandien taryba neleido formuoti priešmokyklinukų septyniems darželiams. Priešmokyklinės klasės keliamos ...

Vieninteliame profesionaliame dramos teatre Pietų Lietuvoje – Alytaus miesto teatre – pagerbti me...

Didžiulis gaisras Vilniuje: dega automobilių sąvartynas, raginama vengti buvimo gryname ore.

„Manau, kad absoliuti laisvė neegzistuoja, ypač aktoriaus gyvenime. Jei nori laisvės – į teatrą n...