„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ –

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Pasaulio alytiškių bendruomenės laidoje pokalbis su Rugile Kapiliore, kuri gyvena Stokholme. Moteris turi konsulacijų įmonę ir padeda Lietuvos įmonėms žengti į Švedijos rinką.

 

 

4-asis Pasaulio alytiškių sambūris prie Dailidės ežerėlio su Alytaus ambasadoriais, alytiškiais iš JAV, Švedijos, JK, Airijos, Vokietijos ir kitų pasaulio kampelių.
Paskelbti dar keturi Alytaus ambasadoriai, kurie garsina ir garsins miesto vardą visame pasaulyje – Jolanda Česonis, Algirdas ir Remigijus Gataveckai ir Paulius Kunčinas, padaryta Samuelio Taco mankšta, suvalgyta Vytaro Radzevičiaus baravykienė ir pasidalinta daugybe puikių emocijų!

Alytus turi dar keturis miesto ambasadorius!Šiemet Alytaus ambasadoriaus titulas suteiktas:
✅Pauliui Kunčinui (Belgija)
✅Algirdui ir Remigijui Gataveckams (Vilnius)
✅Jolandai Česonis (JAV)

Džiaugiamės, kad ambasadorių gretos vis didėja!

Primename, kad ambasadoriais taip pat jau yra tapę:
✅Samuelis Tacas (JAV)
✅Alvija Černiauskaitė (Jungtinė Karalystė)
✅Darius Mileris-Nojus (Airija)
✅Gitana Pinkevičienė (Vilnius)

Šeštadienio popietę prie Mažosios Dailidės ežerėlio vyko Pasaulio alytiškių sambūris. Šiais metais jis  pirmą kartą buvo organizuotas netradicinėje aplinkoje su  pikniku ant ežero kranto. Į sambūrį susirinko po visą pasaulį ir Lietuvą išsibarstę alytiškiai, tačiau mylintys savo miestą ir nuolat jaučiantys jo gyvenimo pulsą. Jau ketvirtąjį kartą organizuotas  Pasaulio alytiškių sambūris pavadintas „Kur bebūčiau aš, visada prisimenu savo gimtąjį miestą“. Netradicinė aplinka pasirinkta neatsitiktinai. ,,Kad ir kur bebūtume, visuomet gera sugrįžti namo, kur yra mūsų šeima ir nuostabus žalias, vis gražėjantis gimtasis  miestas“, – kalbėjo daugelis sugrįžusių namo. Bendra Pasaulio alytiškių iškyla prie Mažosios Dailidės ežerėlio visus pakvietė į jaukų ir dvasingą pasibuvimą, kuriame kiekvienas su pasididžiavimu kalbėjo apie savo gimtąjį miestą, jo žmones ir gamtą. Taip pat pasakojo savo sėkmingo gyvenimo ir verslo istorijas, paliesta ir kūrybos tema.
Žvaigždžių kirpėjas Ramūnas Čiuplys prieš penkerius metus grįžo iš Londono į gimtąjį Alytų. Jis mano, kai buvo jo geriausias gyvenime pasirinkimas. ,,Kai sugrįžau į Lietuvą, taip pat ir žmoną iš Vilniaus į Alytų parsivežiau“, – šypsodamasis kalbėjo kirpėjas, besidžiaugiantis gyvenimu Dzūkijos sostinėje.
Lietuviško darželio „Obelėlė“ Londone įkūrėja  Alvija Černiauskatė  kiekvienais metais dalyvauja Pasaulio alytiškių sambūriuose. Nors Londone ji turi mėgstamą darbą, vaikus, visuomeninę veiklą, bet širdyje ji jaučiasi mylinti savo miestą alytiškė. ,,Alytus – kertinis miestas mano širdyje. Dažnai grįžtu į savo gimtinę, džiaugiuosi jo žaluma, man čia taip gera“, – kalbėjo jauna moteris   Alvija Černiauskatė atvežė į Alytų Londone gyvenančių darželinukų piešinius, kurių paroda puikavosi palapinėje. Palapinėje taip pat veikė kūrybinės dirbtuvėlės. Jose susibūrę mažieji alytiškiai ant delno piešė Lietuvą.Sambūrio metu ambasadorių titulai už nuopelnus savo miestui, jo vardo garsinimą, puikias iniciatyvas buvo įteikti su Alytumi besigiminiuojančio Ročesterio (JAV) lietuvių bendruomenės atstovei, Lietuvos garbės konsulo Ročesteryje Rimo Česonio dukrai Jolantai Česonis, ekonomistui Pauliui Kunčinui bei broliams menininkams Algirdui ir Remigijus Gataveckams, gyvenantiems Vilniuje. Alytiškių brolių nutapytas prezidentės Dalios Grybauskaitės paveikslas papuošė šalies prezidentūrą. Tai apskritai pirmasis kūrybingų alytiškių darbas, atsidūręs prezidentūroje. Sambūrio metu broliams Gataveckams kilo dar viena puiki idėja Alytaus miestui. Jie pasiūlė gatvės galerijos idėją, kuri galėtų būti įgyvendinta kaip viena iš Alytaus iniciatyvų.Sambūrio pabaigą vainikavo lyriškasis Darius Mileris-Nojus, dovanojęs gražiausias savo dainas. Jis rudenį trijuose mikrorajonų kiemuose organizavo gyvos muzikos vakarus, kuriuose dalyvavo keli šimtai alytiškių. Pernai sambūrio metu alytiškiai, gyvenantys Londone, pasiūlė įkurti Pasaulio alytiškių alėją, kurioje nuo rudens jau auga kelios dešimtys įvairių augalų iš viso pasaulio.
Balandžio mėnesį šioje alėjoje, ties Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynu,  buvo pasodinta 120 rožių sodinukų, kuriuos alytiškiams dovanojo Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai. Juos čia sodins Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje ir Pasaulio alytiškių alėjos idėjos autorė ir rožių skvero iniciatorė Alvija Černiauskaitė, 60-tūkstantojo alytiškio mama Aldona Zubrickienė, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai bei negalėjusiųjų į sodinimo akciją atvykti buvusių alytiškių artimieji. 120 baltų rožių sodinukų planuojama pasodinti Pasaulio alytiškių alėjoje ties Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynu.  ,,Norėjome suburti į vieną vietą išsibarsčiusius po pasaulį alytiškius, kad jie neprarastų ryšio su savo miestu, visad jaustųsi miesto dalimi“, – sakė viena  iš „Pasaulio alytiškių bendruomenės idėjos autorių ir įgyvendintojų. Vilija Ramanauskienė.

 

 

Laida kurė Liudas Ramanauskas

Komentarai

komentarai(-ų)