Pasigaminkite Kalėdinių žaisliukų iš antrinių žaliavų

Alytuje jau daug pasiekta rūšiuojant atliekas, tačiau vis dar iškyla neatsakinga pakuočių vartojimo problema. Vartojimas ir gamyba kelia įvairių aplinkos problemų. Visoje Europoje organizuojami Atliekų mažinimo savaitės renginiai, kurių metu (lapkričio 21–29 d.) skiriamas didžiulis dėmesys informuoti bendruomenę, kaip naudojant mažiau ar atsisakant kai kurių medžiagų naudojimo vartotojui suteikti tokį patį gaminio ar paslaugos funkcionalumą.

Kaip teigia Alytaus miesto bendruomenės centro direktorė Loreta Trainavičienė: „Kūrybinėse dirbtuvėse gaminsime įvairius papuošimus iš antrinių žaliavų Kalėdoms. Kūrybinių dirbtuvių metu kalbėsime apie tai, kaip mažinti vartojimą, todėl skatiname bendruomenę dalyvauti šiuose užsiėmimuose ir išmokti pasigaminti Kalėdinių papuošimų“.

Alytaus miesto bendruomenės centras, prisijungdamas prie šios akcijos kartu su partneriais organizuoja kūrybines dirbtuves, kuriose visi norintys galės įgyti kalėdinių žaisliukų gamybos iš antrinių žaliavų patirties. Edukacinių užsiėmimų metu bendruomenei bus teikiama informacija, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Užsiėmimus ves architektė ir interjero dizainerė Jurgita Jakubauskaitė.

waste-reductionlt-logo-48896

Užsiėmimai bus organizuojami:

  • lapkričio 25 d. 10–12 val. Senamiesčio pradinėje mokykloje;
  • lapkričio 25 d. 15–17 val. Alytaus vaikų globos namuose;
  • lapkričio 26 d. 10.30–12.00 val.  Socialinių paslaugų centro Neįgaliųjų dienos centre;
  • lapkričio 26 d. 14–16 val. Socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre;
  • lapkričio 30 d. 14–16 val. – Dainavos pagrindinėje mokykloje;
  • lapkričio 30 d. 17–19 val. – Alytaus miesto bendruomenės centre.

Visų edukacinių užsiėmimų metu veiks mugės, lankytojai bus skatinami atnešti nenaudojamus minkštus žaislus, taip pat kitus naudingus daiktus, kuriuos bus galima padovanoti neturintiems galimybių juos įsigyti.

Gruodžio 4 d. Alytaus miesto Rotušės aikštėje bus įžiebta kalėdinė eglutė. Šalia jos įsikurs Alytaus miesto bendruomenių kaimelis, kuriame veiks bendruomenių nameliai, papuošti kūrybinių dirbtuvių metu pagamintais dirbiniais iš antrinių žaliavų. Bus prekiaujama saldumynais, kalėdiniais dirbiniais, veiks nereikalingų daiktų mugė.

Komentarai

komentarai(-ų)