Pasivaikščiojimas partizaniškam Žaliamiškyje ir aplink

Prasidėjus kalendoriniam rudeniui, asociacija „Olita-Orany“ kviečia į žygį pėsčiomis, skirtą pažinti 1944–1954 metų partizaninio karo su sovietais Liškiavos/Ricielių apylinkėse istoriją.

Žygio maršrutas nubrėžtas per Dainavos apygardos partizaninių kovų ir bunkerių vietas. Čia kovėsi ir žuvo iškiliausi partizanai Juozas Vitkus-Kazimieraitis, Lionginas Baliukevičius-Dzūkas, čia buvo leidžiama pogrindinė spauda. Su partizaniniu pasipriešinimu susijusios vietos yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą, didžioji dalis jų pažymėtos, kitas teženklina duobė ar kauburys pakelėje, jas taip pat surasime. Pakeliui dar pamatysime ir etnografiškų sodybų, ir kaimų kapinaičių, o pabaigai – ir barokinę Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčią.

Pažintinio pėsčiųjų žygio pradžia – rugsėjo 12 dieną, 9.52 val. Liškiavoje

Platesnė informacija apie žygį https://www.facebook.com/oo.projektas/
Žygis žiedinis (pradėsime ir baigsime Liškiavoje), vietovėje nežymėtas, draugiškas socializuotiems augintiniams. Atstumas – apie 25 km, sudėtingumas – 5 balai (iš 10), miško ir lauko keliukai, miško kvartalinės linijos, žvėrtakiai, vietomis – šlapynės, brūzgynai, raižytas reljefas. Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau avint turistinį ar bent jau tvirtą apavą bei dėvint žygiams tinkamą aprangą bus lengviau.
Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

„Olita-Orany“ inf.

Komentarai

komentarai(-ų)