Patvirtintos naujos gyvūnų laikymo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius patvirtino naujos redakcijos Gyvūnų laikymo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės. Jose yra keletas pakeitimų, susijusių su šunų vedžiojimu ir maudymu vandens telkiniuose, augintinių ekskrementų tvarkymu ir prekyba gyvūnais.

Šunį vedžiojantis asmuo privalo nuolat turėti maišelių

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Palmira Raškauskienė: „naujos redakcijos taisyklėse numatyta, kad asmuo, vedžiojantis šunį, privalo nuolat turėti maišelių ekskrementams surinkti ir pasirūpinti, kad jų nepritrūktų, o gyvūnui priteršus nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus“.

Maišelį su ekskrementais galima išmesti ir į buitinių atliekų konteinerį

Dar vienas svarbus pakeitimas yra tas, jog maišelį su ekskrementais galima išmesti ir į specialų konteinerį, skirtą gyvūnų ekskrementams, ir į artimiausią buitinių atliekų konteinerį.  Šis pakeitimas taisyklėse buvo numatytas atsižvelgus į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos išaiškinimą dėl šunų ekskrementų tvarkymo, tad jeigu šuns šeimininkas išmes savo augintinio ekskrementus į buitinių atliekų konteinerį, toks jo poelgis nebus laikomas pažeidimu.

IMG_6128

Naujose taisyklėse yra keletas pakeitimų, susijusių su šunų vedžiojimu ir maudymu vandens telkiniuose, augintinių ekskrementų tvarkymu ir prekyba gyvūnais

Vedžiojami šunys neprivalės būti su ansnukiais

Kitas taisyklių pakeitimas susijęs su šunų vedžiojimu. Nuo šiol į lauką vedami šunys neturės būti su antsnukiais. Augintiniui pakaks tik trumpo pavadėlio. Su antsnukiais patariama vedžioti  tik labai aktyvius ir neramius šunis. „Atsižvelgiant į gyvūnų mylėtojų nuostatus, buvo panaikinta taisyklė dėl privalomo antsnukio šuniui, tačiau išvedant gyvūna privaloma jį vesti tik trumpu pavadėliu ir tik šalia savęs. Viskas priklauso nuo šeimininko, kuris turi stebėti savo šumį, o prireikus sutramdyti“,- kalbėjo P. Raškauskienė.

Naujos taisyklės palengvina gyvūnų įsigijimą

„Anksčiau buvo leidžiama prekiauti tik specializuotose Alytaus miesto gyvūnų parduotuvėse, nuo naujų taisyklių įsigaliojimo leidžiama prekiauti ir privatiems veislynams arba veisėjams, kurių veikla yra registruota teisės aktų nustatyta tvarka. Manome, kad tai palengvins gyvūnų įsigyjimą“,- kalbėjo miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Maudyti gyvūnus draudžiama tik pažymėtuose paplūdymiuose

Mėgstantys  maudyti savo augintinius vandens telkiniuose alytiškiai turėtų atkreipti dėmesį į dar vieną taisyklių pakeitimą. Anksčiau augintinių maudyti vandens telkiniuose nebuvo galima. Nuo šiol tai daryti jau bus leidžiama, tačiau nebus galima ne tik maudyti, bet ir vežioti pažymėtuose paplūdimiuose ir 20 metrų teritorijoje aplink juos. Dabar šunys galės maudytis atokiose vietose prie Dailidžių ežerėlių, (tai jie darė ir iki šiol, tačiau nelegaliai).

Rengdami šias taisykles Alytaus miesto savivaldybės administracijos specialistai atsižvelgė į Gyvūnų mylėtojų draugijos atstovų, veterinarijos tarnybos specialistų ir Gyvūnų laikymo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių svarstymo ir tobulinimo grupės siūlymus. Asmenys, pažeidę Gyvūnų laikymo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Komentarai

komentarai(-ų)