Pažintis su Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatais:. I Kupčinskienė, D. Plytnikienė, S. Kavaliauskienė.

Kūrybingi žmonės šiemet pasiūlyti į Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijų kandidatų sąrašą. Pažinkime ir susipažinkime.

 

 

Irena Buivydaitė-Kupčinskienė  – už esė apie Alytaus miestą, žmones, kultūrą,  straipsnių apie Alytaus menininkus, kultūros įvykius, veikėjus, miesto vaizdavimą autoriniuose romanuose, leidinių apie Alytaus miestą, kultūros ir istorijos paminklus, Alytaus teatrą ir Alytaus menininkus vertimą į anglų kalbą bei Alytaus miesto  ir kultūros bei meno pristatymą pasaulyje vertėjaujant tarptautiniuose renginiuose.

 „Esu labai aktyvi. Sunkiausias dalykas nieko neveikti. Man patinka, tai ką aš dirbu – mokyti kitus, versti, rašyti. Tiesa, kai rašau, tada neverčiu, nes šios dvi veiklos sunkiai suderinamos, abi reikalauja daug pastangų ir laiko.  dabar romano0 nerašau, bet ką tik baigiau straipsnį apie Alytų, jo žmones, apie darbą, kaip namus. kažkada gyvenimas mane atbloškė į šį miestą ir dabar man Alytus yra  nuostabus , jis tapo mano namais. Ir aš norėjau paklausinėti kitų , ar ir jiems Alytus yra namai. Džiaugiuosi, kad sutinku optimistiškus ir gražius žmones“.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos kandidatė Irena Kupčinskienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

 

Pranciška Danutė Plytnikienė – už 40 metų Alytaus vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje dainomis ir šokiais, daugiau nei 1500 koncertų surengimą, Liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrimą ir vadovavimą jam, liaudies meno puoselėjimą, tarptautinių liaudies meno festivalių „Atvažiuoja kalėdos“, „Ateik saulute su pyragais!“ režisavimą, dirigavimą Dainų šventėms bei kitus režisūros ir projektų vadybos darbus Lietuvoje ir pasaulyje, daugelio garbingų apdovanojimų  Alytaus miesto garbės pilietė, 2007 metų Alytaus kultūros premijos laureatė, apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino medaliu už pagalbą Lietuvai integruojantis į transatlantines ir Europos struktūras.

 „Negaliu nieko nedaryti, jei tik sustosi, žmonės išsilakstys. Žinot, liaudies menas mums patiems reikalingas, tiems kuriems nereikia, jie ir neateina., jie išlekia kažkur kitur. O šie žmonės prigludę prie mūsų kolektyvo, man atrodo jie nepaliks Lietuvos. Ansamblis (red. „Dainava“) reikalingas mums patiems, jeigu kam jo ir nereikia, tai mums jo reikia.  Dar norisi judėti ir visą planą įgyvendinti. man labai svarbu, kad viskas būtų aplink gera ir gražu“

Alytaus miesto savivaldybes Kultūros premijos kandidatė Danutė Plytnikienė. Nuotr. iš asmeninio albumo

 

Scholastika Kavaliauskienė – už poeziją, prozą ir kitą kūrybą, aktyvų dalyvavimą Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ ir Lenkijos lietuvių literatūrinėje veikloje.

„Kūryba mano gyvenime atsirado labai anksti, pirmosiose mokyklos klasėse. Po to buvo pertrauka, o dabar kūrybiniame bagaže devynios poezijos knygelės suaugusiems, vaikams – dvi, du dainynai, romanas, straipsniai Lenkijos lietuvių leidžiamame „Jotvingių krašto metraštyje“. Mano gyvenimo credo yra – jei gimei žmogumi, tai ir būk žmogumi visą gyvenimą. Žmoniškumas yra pati didžiausia vertybė.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos kandidatė Scholastika Kavaliauskienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Komentarai

komentarai(-ų)