Penktadienį vyks Nacionalinis diktantas. Kur jį galima rašyti?

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau dešimtą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą. Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną, penktadienį, 10 valandą.

„Kviečiu visus lietuvių kalbos mylėtojus skirti 45 minutes savo laiko pasitikrinti kalbos žinias. Pirmą kartą diktantas organizuojamas penktadienį. Tikimės, kad įmonių ir organizacijų atstovai, aukštųjų mokyklų studentai, moksleiviai paragins vieni kitus susiburti ir rašyto diktantą savo darbo ir mokslo vietose. Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, – sakė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti bibliotekose, savivaldybių salėse. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku šeštadienį, vasario 25 d.

diktantas

Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną, penktadienį, 10 valandą

Jau penktus metus organizuoti Nacionalinį diktantą padeda Lietuvos paštas, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio saugojimo. „Nacionalinio diktanto rašymas nėra vien tik gimtosios kalbos gramatikos žinių patikra. Tai – mūsų bendrystės puoselėjimas, kurį kuriame per kalbą. Kasmet vis didėjantis Nacionalinį diktantą rašančiųjų būrys įrodo, kad meilė gimtajai kalbai mus vienija. Tad šįmet dar aktyviau kvieskime ne tik savo draugus, artimuosius, kaimynus, bet ir kolegas, susibūrusius draugėn, rašyti Nacionalinį diktantą“, – ragino Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 8000 žmonių. Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

  • Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje
  • Savo mokykloje
  • Savo miesto bibliotekoje
  • Savo savivaldybėje
Nacionalinis diktantas vyks vasario 21

Alytaus rajono gyventojai diktantą galės rašyti Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei Ūdrijos ir Verebiejų filialuose, visose Alytaus rajono savivaldybės mokyklose

Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke siunčia tiesiai konkurso organizatoriams. Organizatoriams darbus viename voke taip pat siunčia ir bibliotekų bei savivaldybių atstovai.

Alytiškiai rašyti diktantą galės Alytaus kolegijos Informacinių technologijų fakulteto 207 ir 209 auditorijose. O Druskininkų gyventojai diktantą rašys Atgimimo gimnazijoje, Birštono – miesto savivaldybės didžiojoje salėje, o varėniškiai Varėnos viešojoje bibliotekoje.

Tuo tarpu Alytaus rajono gyventojai diktantą galės rašyti Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48, Alytus) bei Ūdrijos ir Verebiejų filialuose, visose Alytaus rajono savivaldybės mokyklose: Kumečių pagrindinėje mokykloje, Punios mokykloje-daugiafunkciame centre, Miroslavo gimnazijoje, Butrimonių gimnazijoje, Daugų Vlado Mirono gimnazijoje, Pivašiūnų gimnazijoje, Krokialaukio Tomo Noraus-Narusevičiaus gimnazijoje, Simno gimnazijoje, Alovės pagrindinėje mokykloje, Ūdrijos mokykloje-daugiafunkciame centre, Makniūnų mokykloje-daugiafunkciame centre. Kontaktinis asmuo, koordinuojantis diktantą Alytaus rajone – Alytaus rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja (vyr. specialistė) Gitana Račkauskaitė, tel. (8 315) 69 017, el. p. gitana.rackauskaite@arsa.lt.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

 

Komentarai

komentarai(-ų)