Per mėnesį taromatus grąžinta daugiau nei 3,6 mln. pakuočių

Per pirmą naujosios užstato sistemos veikimo mėnesį šalies gyventojai į taromatus jau grąžino daugiau nei 3,6 mln. pakuočių. Taip pat sparčiai plečiamas ir vietų, kuriose galima grąžinti tarą ir atgauti užstatą, tinklas. VšĮ „Užstato sistemos adminstratorius“ jau yra pasirašęs sutartis su 1720 parduotuvių dėl pakuočių surinkimo. 570-iose parduotuvėse įrengti taromatai, kitose tara surenkama rankiniu būdu. Kol kas gyventojai daugiausiai – apie 2,6 mln. – į taromatus grąžino daugkartinių stiklinių giros ir alaus butelių. Tačiau pirkėjai pradeda aktyviai grąžinti ir vienkartines pakuotes – naujuoju užstato ženklu pažymėtas plastikinius ir stiklinius butelius, metalines skardines.

taromatas Vyginto Skaraičio nuotr.

Per mėnesį taromatus grąžinta daugiau nei 3,6 mln. pakuočių (Vyginto Skaraičio nuotr.)

Norėdami atgauti užstatą, gyventojai turi įsitikinti, kad grąžinamos pakuotės yra paženklintos, tuščios, nesuglamžytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Pagal galiojančią tvarką, užstato sistemoje dalyvauti privalo parduotuvės, kurių prekybinis plotas didesnis nei 300 kv. metrų, ir kaimo parduotuvės. Tokiose prekybos vietose pakuotės surenkamos taromatais arba rankiniu būdu.

Taromatas parduotuvėje įrengiamas, jeigu per mėnesį joje surenkama 10 tūkst. vienkartinių pakuočių. Kitu atveju pakuotės surenkamos rankiniu būdu, o VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ tokias prekybos vietas aprūpina surinkimo priemonėmis – specialiais maišais, laikikliais. Surinktos pakuotės toliau keliauja į skaičiavimo centrą, kuriame jos dar kartą suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbti. Vien šiais metais VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ planuoja surinkti per 300 mln. vienkartinių pakuočių, 80 proc. jų siekiama surinkti taromatais.

Komentarai

komentarai(-ų)