Pernai už pareigūno vardo pažeminimą Alytaus apskrityje atleisti 4 pareigūnai

Akcija šiandien nuo 9 val. vyksta Alytuje. Alytaus apskr. VPK pareigūnai akcijos metu į pagalbą pasitelkė ir Amsį.

Akcija šiandien nuo 9 val. vyksta Alytuje. Alytaus apskr. VPK pareigūnai akcijos metu į pagalbą pasitelkė ir Amsį.

Atsižvelgiant į tai, jog daugėja atvejų, kai yra bandoma papirkti savo funkcijas atliekančius policijos pareigūnus, visoje Lietuvoje vyksta antikorupcinė akcija „Kyšis išpurvina“, kurios tikslas – į antikorupcinę veiklą įtraukti šalies gyventojus ir bendromis jėgomis mažinti korupcijos pasireiškimo atvejų skaičių ir tokiu būdu skatinti skaidrią policijos pareigūnų veiklą ir gyventojų pasitikėjimą policija. Akcijos metu kiekvienam sustabdytam patikrinti vairuotojui ar gatve einančiam pėsčiajam bus įteikta „Kyšis išpurvina“ atmintinė, vairuotojai atminčiai gaus ir Švarios sąžinės kvapą.

Apie akciją „FM99“ eteryje pasakojo Alytaus apskr. VPK Imuniteto skyriaus viršininkas Vidas Ogulevičius ir komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Kristina Janulevičienė.

Kviesdami suvienyti jėgas kovoje su korupcija, primename, kad:

Antikorupcinės akcijos akimirkos.

Antikorupcinės akcijos akimirkos.

1. Kyšis yra bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų palankų sprendimą.

2. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar daiktai.

3. Vien siūlymo ir pažadėjimo policijos pareigūnui duoti kyšį pakanka, kad kyšininkaujantis asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

4. Jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos, todėl bet koks grynųjų pinigų perdavimas policijos pareigūnui yra traktuojamas kaip kyšis, o dėl nusikalstamos veikos, atitinkančios kyšininkavimo požymius, gali grėsti laisvės atėmimas iki 7 metų.

5. Pažymėtina, jog bet kuris asmuo gali daryti savo pokalbio su pareigūnu garso ir (arba) vaizdo įrašą.

Pareigūnai vairuotojams dalijo „Sąžinės kvapą“

Pareigūnai vairuotojams dalijo Švarios sąžinės kvapą

6. Susidūrę su kyšio reikalaujančiu ar jį duoti provokuojančiu pareigūnu, per įmanomai trumpiausią laiką apie tai privalote pranešti teisėsaugos institucijoms, dėl to būsite atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Alytaus apskr. VPK ir „FM99“ nuotraukos.

 Akcija Kysis ispurvina (7)

Komentarai

komentarai(-ų)