Petras Auštrevičius: „Tarp pagrindinių Astravo elektrinės tikslų yra tiekti elektros energiją ES rinkai“

Liberalas Petras Auštrevičius kartu su grupe Europos Parlamento narių bendrame pareiškime teigia, kad į ES rinką negalima įsileisti Astravo atominėje elektrinėje ketinamos gaminti nešvarios elektros energijos, pačiai elektrinei neatitinkant ES saugumo standartų. Tai 53 europarlamentarai, iš 16 Europos valstybių ir 5 politinių grupių, pažymėjo savo kreipimesi į Europos Sąjungos vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams Federic Mogherini, spalio 4-5 d. kartu su ES valstybių užsienio reikalų ministrais svarsčiusiai vizitą į Minską.

 „Atnaujinkime Europą“ (Renew Europe) narį Petrą Auštrevičių, FM99 laidai kalbino Vilija Kvedaraitė:

EP grupės „Atnaujinkime Europą“(Renew Europe) narys Petras Auštrevičius

„Mes, Europos Parlamento nariai, esame ypač susirūpinę dėl nepakankamo Baltarusijos įsipareigojimų vykdymo branduolinio saugumo srityje. Raginame Jus užtikrinti, kad dvišalių santykių tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos gilinimas nebūtų vykdomas ES ir Baltarusijos piliečių saugumo ir gerovės sąskaita“, – sakoma bendrame Europos liberalų ir demokratų frakcijos „Atnaujinkime Europą“ (Renew Europe) nario P. Auštrevičiaus ir europarlamentarų grupės kreipimesi į F. Mogherini. Pareiškime F. Mogherini taip pat pabrėžiama, kad Astravo atominė elektrinė yra Rusijos valstybinės korporacijos „Rosatom“ir jos dukterinės įmonės finansuojamas bei įgyvendinamas projektas, o tarp pagrindinių Astravo elektrinės tikslų yra tiekti elektros energiją ES rinkai.

Laišku norėta priminti, kad „branduolinė sauga yra ypatingai svarbus reikalas, nėra susijęs tik su kaimyninėmis valstybės, tai taikoma visai Europos sąjungai.“

Pasak parlamentaro „reikia daugiau tvarkos ir vieningų veiksmų“.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP grupe „Atnaujinkime Europą“ (Renew Europe)

Komentarai

komentarai(-ų)