Pijus Šematulskis: kažkiek nusisaldindami auginame publiką

Prenumeruokite ir klausykite mūsų laidos tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Jeigu esate alytiškis, tačiau Pijaus Šematulskio vardas jums nieko nesako, tai jo nutapyti darbai, puošiantys miesto pastatus, kalba patys už save.

Beje, Pijaus pseudonimas, kuriuo jis pasirašo savo darbus – Duona. Dailininkas laidoje atskleidžia, kodėl pasirinko šį žodį. Tam, kad išlaikyčiau intrigą, šios paslapties neatskleisiu, teks pasiklausyti tinklalaidės, tačiau, patikėkite, priežastis pasivadinti būtent taip yra labai svari ir pagrįsta.

Pijus Šematulskis

Pirmą kartą dažų balionėlį į rankas paėmęs būdamas vos šešerių, Pijus „išdailino“ savo gyvenamojo namo sienas. Pasak jo, kaimynai ir tėvai už tokius kūrybinius eksperimentus nepagyrė.

Išsiskyrimas su dažų balionėliu truko keletą metų, kol Pijui sulaukus keturiolikos grįžo su nauja jėga. Pašnekovas neneigia, buvo visko: naktinių piešimų, besivejantis geležinkelio stoties sargas ir bendras darbas su kadais korifėjais laikytais menininkais, dabar tapusiais bičiuliais.

Kur slypi riba tarp nelegaliai idėjas reiškiančios subkultūros ir pastatų puošybos?

Laidoje išgirsite, ką apie tai galvoja pats Pijus. Šiandien menininkas džiaugiasi, kad gali pragyventi iš savo mėgstamos veiklos, tačiau buvo laikas, kai tai buvo tik svajonė. Vaikinas taip pat neslepia, kad yra gavęs kaltinimų neva jis parsidavė, tačiau didžiąja dalimi tai priklauso nuo požiūrio. Pijus labai myli savo gimtą miestą ir nelaiko parsidavimu jo pastatų sienų puošybos.

„Gatvės menas yra populiariausia meno rūšis šiuo metu“, – teigia Pijus.

Menininkas džiaugiasi vis didėjančia visuomenės tolerancija, nors neslepia, jog dirbdamas sulaukia ir keistokų aplinkinių pastebėjimų.

Daugiau apie tai bei apie savęs įstūmimą į pavojingas sveikatai situacijas, apie susidūrimą su teisėsauga, mėgstamiausius kūrėjus ir dar daug ką įdomaus išgirsite paklausę Vijos ir Pijaus pokalbio įrašą.

Papasakok man…

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)