Kuo įdomūs kandidatų prezidento rinkimuose debatai – pasakoja Linas Kojala ir Vladimiras Laučius

Šiandien Vilniuje įvyks pirmieji debatai tarp visuomenės nuomonės apklausose pirmaujančių kandidatų prezidento rinkimuose.Apie tai ir ne tik pokalbis radijo stoties FM99 sudijoje pašnekovus Rytų Europos studijų centro vadovą Liną Kojalą ir apžvalgininką Vladimirą Laučių kalbina Liudas Ramanauskas.

 

Linas Kojala ir Vladimiras Laučius FM99 studijoje

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje nuo 19 val. ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo narė Ingrida Šimonytė diskutuos apie užsienio, gynybos politiką ir teisinę sistemą.Renginį organizuoja naujienų agentūra BNS, Rytų Europos studijų centras, Konrado Adenauerio fondas ir Nacionalinė biblioteka.Į pirmadienio debatus pakviesti visi kandidatai, kurie skelbia surinkę įstatymo numatytus 20 tūkst. rinkėjų parašų. Siekiant išsamesnių diskusijų, debatai skaidomi į dvi dalis. Dalyviai paskirstyti įvertinus visuomenės nuomonių apklausų rezultatus, kaip įprasta Vakarų šalių ir Lietuvos praktikoje.

Debatai vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, bet dėl ribotų vietų skaičiaus įėjimas bus tik su kvietimais. Kiekvienas debatų dalyvis galės atsivesti po 20 rėmėjų. Abeji debatai bus tiesiogiai transliuojami „BNS Lietuva“ „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose ir interneto svetainėje www.bns.lt. Galimybė debatus retransliuoti internetu yra laisvai prieinama visoms žiniasklaidos priemonėms. Apie ketinimus transliuoti debatus jau informavo naujienų portalai delfi.lt, 15min.lt, lrt.lt, diena.lt ir Žinių radijas.

Moderuos  BNS redaktorius Vaidotas Beniušis. Debatai truks maždaug po pusantros valandos. Jie padalyti į tris dalis: užsienio politika, gynybos politika ir teisinė valstybė. Iš anksto parengtus klausimus žinos tik moderatorius. Atsakymams bus skiriama pusantros minutės. Renginio metu žiūrovai galės pateikti klausimus socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“, prie jų palikdami grotažymę #Debatai2019. Debatų metu žiūrovai prašomi laikytis tylos, nešvilpti, neploti, nelaikyti plakatų, kad būtų galima sutelkti dėmesį į kandidatų atsakymus.Žiūrovai galės pateikti klausimų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“, prie jų palikdami grotažymę #Debatai2019.Pasibaigus debatams, apie 21 val., politikos ekspertai aptars rezultatus. Diskusija bus transliuojama tiesiogiai tais pačiais interneto kanalais.

Komentarai

komentarai(-ų)