„Pirmas puslapis“ – aplinkos tarša kasmet nužudo daugiau žmonių negu karai, stichinės nelaimės ir badas

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

„Verslo žinios“:  Grūdų perdirbimo bendrovės „Kauno grūdai“ investicijas Alytuje į greitai paruošiamų makaronų gamyklą skatina pasaulinės maisto pramonės milžinės „Unilever“ užsakymai, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“. „Jau turime pasirašę sutartis, „Unilever“ duoda mums užsakymų penkeriems metams. Šie užsakymai sudarys apie 70 proc. gamyklos apkrovos, o likę pajėgumai bus skirti kitiems klientams“, – sakė „Kauno grūdų“ vadovas Tautvydas Barštys. Šiuo metu greitai paruošiami makaronai indeliuose gaminami gamykloje Kėdainiuose, kuri atidaryta dar 2011-aisiais.

„Kauno grūdų“ investicijas Alytuje į greitai paruošiamų makaronų gamyklą skatina pasaulinės maisto pramonės milžinės „Unilever“ užsakymai

Verslininko Dariaus Mockaus koncerno „MG Baltic“ valdoma alkoholio gamybos įmonių grupė „MV Group Production“, turintis tris alkoholio gamyklas Kaune, Alytuje ir Anykščiuose, kitų metų pradžioje iš Kauno į „Alitos“ gamyklą Alytuje svarsto perkelti tris pilstymo linijas ir produkcijos sandėlius.Bendrovė pranešė, kad Kauno „Stumbro“ darbuotojams ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos atstovams pristatė šiuo metu ruošiamą gamyklos modernizavimo projektą. Pirmuosius darbus planuojama pradėti kitų metų kovą, o pertvarką visiškai užbaigti numatoma per trejus metus.

Aplinkos tarša kasmet nužudo daugiau žmonių negu karai, stichinės nelaimės ir badas (asociatyvi nuotr.)

LIETUVOS ŽINIOS: Aplinkos tarša kasmet nužudo daugiau žmonių negu karai, stichinės nelaimės ir badas, be to, daro didžiulę žalą ekonomikai. Tokią išvadą skelbia tyrimą šia tema publikavęs medicinos žurnalas „The Lancet“. Lietuvai didžiausią susirūpinimą kelia taršos mažinimas transporto ir žemės ūkio sektoriuose. Europos Komisija siūlo, kad naujų lengvųjų automobilių ir furgonų vidutinis išmetamo anglies dioksido kiekis 2030 metais būtų 30 proc. mažesnis nei 2021 metais. Lietuva kartu su kitomis Rytų Europos valstybėmis (Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija, Rumunija, Kroatija, Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija bei Rusija) patenka tarp šalių, kuriose mirštamumas nuo aplinkos taršos siekia 101-150 žmonių iš 100 tūkstančių.

Dalis akademinės bendruomenės tvirtina, kad planuojamas algų didinimas tragiškos aukštojo mokslo situacijos iš esmės nepakeis

LIETUVOS ŽINIOS: Nors kitais metais žadama kilstelėti atlyginimus dėstytojams, dalis akademinės bendruomenės tvirtina, kad planuojamas algų didinimas tragiškos aukštojo mokslo situacijos iš esmės nepakeis. Kai kurie politikai ragina mokslininkus pokyčių reikalauti ne tik iš valdžios, bet ir iš universitetų vadovybių. Siekdami, kad 2018 metų valstybės biudžete būtų numatytas didesnis finansavimas aukštajam mokslui, Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto mokslininkų iniciatyvinė grupė pradėjo akciją „Paskutinis prioritetas“. Jie kviečia kolegas siųsti laiškus Seimo nariams ir reikalauti, kad atsakingos valstybės institucijos nebeužkrautų atsakomybės už mokslo ir studijų sektoriaus padėtį vien pačioms mokslo institucijoms, bet imtųsi ryžtingų veiksmų užtikrinant jam adekvatų finansavimą ir tam reikalingas sąlygas.

Komentarai

komentarai(-ų)